Motorine 19 Ekim Salı'dan itibaren 23 kuruş daha zam geliyor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'nın (PÜİS) açıklamasına göre 19 Ekim Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 23 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Benzin grubunda ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

Kaynak
Arkadaşlar bu zamda gelirse motorine 2 hafta içerisinde 1 liranın üzerinde zam yapılmış oluyor :D
Türk milleti cebindeki para azalırsa ancak aklı başına gelir. Arada bizde kaynıyoruz ama yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Böyle alakaya çay demle. Nerede ben atamızın sözüne saygısızlık etmişim. Sözü alakasız bir şekilde alıntılamışsın ve ima ile ülkeyi yönetenleri aşağılamaya çalışmışsın gibi duruyor.
Gençliğe hitabeyi ezbere bilmiyorsan; bu benim sorunum değil.

Böyle alakaya çay demle. Nerede ben atamızın sözüne saygısızlık etmişim. Sözü alakasız bir şekilde alıntılamışsın ve ima ile ülkeyi yönetenleri aşağılamaya çalışmışsın gibi duruyor.
Dalga mı geçiyorsun sen? Memleket günden güne batıyor yönetenlerin derdine mi düştün? Biraz utanma arlanma olur insanda. Ekmek arası bulgurla beslenen adamlar şatafat içinde yaşayanları inatla savunuyor. Çok ilginç.

Dalga mı geçiyorsun sen? Memleket günden güne batıyor yönetenlerin derdine mi düştün? Biraz utanma arlanma olur insanda. Ekmek arası bulgurla beslenen adamlar şatafat içinde yaşayanları inatla savunuyor. Çok ilginç.
Hükümet geçici, devlet kalıcıdır. Bunu hala anlayamayıp kuru soğanla beslenen halk, zenginleri savunmayı çok sever.

Memleket günden güne batıyor yönetenlerin derdine mi düştün? Biraz utanma arlanma olur insanda. Ekmek arası bulgurla beslenen adamlar şatafat içinde y
Hep işte birisinden kısalım, kıstığımız şeyi de halka verelim öyle olmuyor işte o mantık. Biraz liberal olun, burada söylem şatafat içerisinde yaşayanlardan kısılıp şatafat halka dağıtılsın değil, şatafata sahip olmayan insanlar bile rahat geçinebiliyor olmalı olsun. Türkiye'nin yıllık geliri 800 milyar dolar, Saray masrafı devede kulaktır, gereksiz mi tartışılır. Ama o saray başka ülkeden gelen insanları ağırlamak içinde kullanılıyor olabilir. Ben burada durumu anlatıyorum, bana soğancı deniyor, makarnacı deniyor. Şu an doların artmasının sebebi, her gün zam gelmesinin sebebi Suriye'ye yeni operasyon yapılacağı düşünülmesi. İşine gelmeyene hemen makarnacı demek kolay, siz bu sığ söylemlerle Avrupalı, batılı olamazsınız, sadece istemek değil düşünmekte önemli çünkü. Sizler sadece belgesiz, delilsiz, kaynak olmadan ülkeyi yönetenlere sallıyorsunuz.

@Artorias74 sanki Suriye operasyonu olmadan önce dolar artmıyor, motorine veya benzine zam gelmiyordu. Her seferinde bir bahaneye saklanılıyor. Orada ilk lafı atan sendin, Gençliğe Hitabeye laf edersen ben de sana laf ederim. Kimse kusura bakmasın bu devletin kurucusuna laf atmak kimsenin haddine değil.

Kimsenin "batılı" olmak gibi bir derdi yok. Batıda olan yaşam şartlarını ülkemizde görmek istememiz yanlış bir şey mi? Adamlar rahatlıkla yaşarken biz neden sürünelim?
Ama o saray başka ülkeden gelen insanları ağırlamak içinde kullanılıyor olabilir.
Tamamen yanlış olan bir şeyde bile bir köşe yapıyorsun. Yanlış işte neden kabul etmiyorsun? O saraydan başka yer yok muydu ülkede birisini ağırlamak için? Bu zamana kadar nerede ağırlandıysa orada ağırlanırdı. Saçma sapan kendi yaşadığı yeri yapıp keyfine bakmasına tepki göstermek yerine "eyvallah" çekiyorsunuz hala.

@Artorias74 sanki Suriye operasyonu olmadan önce dolar artmıyor, motorine veya benzine zam gelmiyordu. Her seferinde bir bahaneye saklanılıyor. Orada ilk lafı atan sendin, gençliğe hitabeye laf edersen ben de sana laf ederim. Kimse kusura bakmasın bu devletin kurucusuna laf atmak kimsenin haddine değil.

Nerede laf atmışım? Sen başkasının sözlerini alıntılayarak alakasız şekilde ima ile hakaret etme amaçlı kullanıyorsun. Hemen daldan dala atlıyon bir şeyi kanıtlayacağım diye, bak 15 Temmuz 2016'da darbe oldu, ABD'den tehditler geldi, ondan 1 ay sonra Suriye'ye girdik, o kadar girmeyin denmesine rağmen. Sonra F-35 vermediler, S-400 aldık, papaz olayları falan. Hep işine geleni takip edip istediğin yere getiriyorsun lafını.

Kimsenin "batılı" olmak gibi bir derdi yok. Batıda olan yaşam şartlarını ülkemizde görmek istememiz yanlış bir şey mi? Adamlar rahatlıkla yaşarken biz neden sürünelim?

Sen hiç düşünmüyorsun ki arkadaşım. Neyle yapacaksın, nasıl yapacaksın gel burada anlat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizler sadece belgesiz, delilsiz, kaynak olmadan ülkeyi yönetenlere sallıyorsunuz.
Zam gelince Resmi Gazetede yayınlanıyor ve gözle görebiliyorsun. Neyin belgesine ihtiyacın var burada? Danıştay'ın bir ton raporu var o saray hakkında. Geçende bir tanesi daha çıktı masraflarını gösteren, daha neyin belgesini istiyorsun? :D
Nerede laf atmışım? Sen başkasının sözlerini alıntılayarak alakasız şekilde ima ile hakaret etme amaçlı kullanıyorsun.
Kime hakaret etmişim? Gençliğe Hitabedeki bir yeri alıntı yapıyorum, bir hakaret yok burada. Olabilecek durumlardan bahsediliyor. Sana göre hakaret geliyorsa; yazılan şeyler doğru demektir.

Sen hiç düşünmüyorsun ki arkadaşım. Neyle yapacaksın, nasıl yapacaksın gel burada anlat.
Merkez Bankasına bile el atılsa doların ilerlemesine kesme vurulabilir. Bu işi ben değil ekonomistler düşünecek, ülkeyi yönetenler düşünecek. Dolar 1.5TL'yken aldığın ülkeyi dolar 9.25TL'yken iade ediyorsun.

Zam gelince resmi gazetede yayınlanıyor ve gözle görebiliyorsun. Neyin belgesine ihtiyacın var burada? Danıştay'ın bir ton raporu var o saray hakkında. Geçende bir tanesi daha çıktı masraflarını gösteren, daha neyin belgesini istiyorsun? :D

Ülkeyi yönetenlere sallıyorsun diyorum, bana zamdan bahsediyorsun. Ciddi ciddi muhalefet yapacak insan yok bu ülkede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen daldan dala atlıyorsun bir şeyi kanıtlayacağım diye, bak 15 Temmuz 2016'da darbe oldu, ABD'den tehditler geldi, ondan 1 ay sonra Suriye'ye girdik, o kadar girmeyin denmesine rağmen. Sonra F-35 vermediler, S-400 aldık, Papaz olayları falan. Hep işine geleni takip edip istediğin yere getiriyorsun lafını.
S-400 alırsan adamla papaz olursun. Almayacaksın, adam sana Patriot vereceğim diyor sen inatla S-400 alıyorsun. Hayır aldın bari kullanabilseydin. Bir tane Papaz yüzünden doları 1 ayda 1.5TL ileriye(3.5TL'den 5TL'ye) kadar çıkartıyorsun. Sonradan da geri veriyorsun, madem verecektin neden tuttun?

Ben her türlü yazdığına karşılık verebilirim.
Ülkeyi yönetenlere sallıyorsun diyorum, bana zamdan bahsediyorsun. Ciddi ciddi muhalefet yapacak insan yok bu ülkede.
Konu başlığı zamla ilgili. Sen kanıt istiyorsun? Neyin kanıtını istediğini nereden bileyim, başlığa göre yanıt yazıyorum. İmla hatası yapan birisinin bana "okumayı öğrense" demesi de ayrı trajikomik.

İşine gelmeyen şeyleri yanıtlayamıyorsun zaten. Her neyse uğraşmayacağım ve konuyu saptırmayacağım, iyi forumlar...

Yeni konular

Geri
Yukarı