Motorine 19 Ekim Salı'dan itibaren 23 kuruş daha zam geliyor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'nın (PÜİS) açıklamasına göre 19 Ekim Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 23 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Benzin grubunda ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

Kaynak
Arkadaşlar bu zamda gelirse motorine 2 hafta içerisinde 1 liranın üzerinde zam yapılmış oluyor :D
Türk milleti cebindeki para azalırsa ancak aklı başına gelir. Arada bizde kaynıyoruz ama yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Zam gelince Resmi Gazetede yayınlanıyor ve gözle görebiliyorsun. Neyin belgesine ihtiyacın var burada? Danıştay'ın bir ton raporu var o saray hakkında. Geçende bir tanesi daha çıktı masraflarını gösteren, daha neyin belgesini istiyorsun? :D

Kime hakaret etmişim? Gençliğe Hitabedeki bir yeri alıntı yapıyorum, bir hakaret yok burada. Olabilecek durumlardan bahsediliyor. Sana göre hakaret geliyorsa; yazılan şeyler doğru demektir.
İma ile hakaret diye bir şey hiç duymadın mı? Burada bilmemezlik yapma boşuna, konuya bakılır, bağlama bakılır, hakaret var mı yok mu anlaşılır.
Merkez Bankasına bile el atılsa doların ilerlemesine kesme vurulabilir. Bu işi ben değil ekonomistler düşünecek, ülkeyi yönetenler düşünecek. Dolar 1.5TL'yken aldığın ülkeyi dolar 9.25TL'yken iade ediyorsun.
Ne yapacaksın ney? Ben sana diyorumki adam ülkeyi tehdit ediyor, güvenlik sorunudur Türkiye diyor, ondan sonra tüm yatırımcılar parayı çekince de TL değer kaybediyor. Olay budur. Putin kendisi dedi adamlar Dolar'ı silah olarak kullanıyor diye. Putin’den artan dolara tepki: Sırada ne var, daha ne yapacaklar ABD bindiği dalı kesiyor - Son Dakika Ekonomi

Son düzenleme:
Patriot vermediler çünkü teknoloji transferi yaptırmadılar, ve S-400 altında kalıyor gibiydi. Parasını verdiğimiz F-35'leri de yollamıyor, yollamayacağız diyor. En azından parasını iade eder insan, o da yok 1.4 milyar dolar paramızı çöp ettiler. Papaz ise FETÖ'yü istedik karşılığında, yine vermediler, biz talep ediyoruz diye yine doları arttırdı adamlar.
Son olarak cevaplıyorum. Sonra cevaplamadan kaçtı deme diye sırf. Şimdi gidip kuru soğanını yiyip ampule oy atabilirsin.

İlk olarak S-400 alacağız dediği zaman CB, ABD dedi ki: "Siz S-400'u boş verin biz size Patriot satarız." Odan önce satmayacaklardı zaten ama S-400 alacağız dediğimiz zaman satacaklarını söylediler. Eğer bunu kabul etseydik hem F-35 projesinde olacaktık hem de Patriot'u alıp kullanabilecektik. Biz kendimizi güçlü sanıp gidip S-400 aldık ve F-35 projesinden çıkarıldık. S-400'u da NATO ülkesi olduğumuz için henüz faal hale getiremedik baskılardan dolayı. Burada yapılan hata çok açık ve net. Daha neyini açıklayabilirim? Sana adamlar satacağız diyor sen kabul etmeyip düşmandan alıyorsun. Cezasını çekersin.

Papazı vermeyeceğiz diye tutturup sonradan verirsen sana kusura bakmada millet bir tarafıyla güler. Ya vermeyecektin erkeklik yaptıysan arkasında kalacaktın ya da ilk baştan verecektin. Bir Papaz yüzünden ekonomiyi felakete sürüklersen hata senindir. Burada da gayet açık ve net bir hata var. Daha neyini açıklayabilirim? Suç ABD'de değil, sen dik başlı olursan; o başı indirirler aşağı.

Sanki ABD babasının keyfine yaptırım yapıyor gibi davranma. Sen adamın çıkarına oynamazsan; cezanı keser. Karşında 3. dünya ülkesi yok, dünya devlerden birisi olan ABD var. Gerçekçi olmak lazım.

Son olarak cevaplıyorum. Sonra cevaplamadan kaçtı deme diye sırf. Şimdi gidip kuru soğanını yiyip ampule oy atabilirsin.

İlk olarak S-400 alacağız dediği zaman CB, ABD dedi ki: "Siz S-400'u boş verin biz size Patriot satarız." Odan önce satmayacaklardı zaten ama S-400 alacağız dediğimiz zaman satacaklarını söylediler. Eğer bunu kabul etseydik hem F-35 projesinde olacaktık hem de Patriot'u alıp kullanabilecektik. Biz kendimizi güçlü sanıp gidip S-400 aldık ve F-35 projesinden çıkarıldık. S-400'u da NATO ülkesi olduğumuz için henüz faal hale getiremedik baskılardan dolayı. Burada yapılan hata çok açık ve net. Daha neyini açıklayabilirim? Sana adamlar satacağız diyor sen kabul etmeyip düşmandan alıyorsun. Cezasını çekersin.
Sen buradaki adaletsizliği anlamıyonki, S-400 daha güçlü bir sistem gibi, Patriot'ın parasını çıkarması için bir de teknoloji transferi istemişlerdi hatırladığım kadarıyla, yapmadılar. Patriot alsaydın adam yine F-35 vermeyecekti, çünkü biz YPG'yi vuruyoruz Suriye'de, ki şu an Joe Biden, Türkiye, bizim güvenlik sorunumuz diyor.
Papazı vermeyeceğiz diye tutturup sonradan verirsen sana kusura bakmada millet bir tarafıyla güler. Ya vermeyecektin erkeklik yaptıysan arkasında kalacaktın ya da ilk baştan verecektin. Bir Papaz yüzünden ekonomiyi felakete sürüklersen hata senindir. Burada da gayet açık ve net bir hata var. Daha neyini açıklayabilirim? Suç ABD'de değil, sen dik başlı olursan; o başı indirirler aşağı.
Okuyor musun? İlk başta FETÖ'yu istedik karşılığında, iade etmediler.
Sanki ABD babasının keyfine yaptırım yapıyor gibi davranma. Sen adamın çıkarına oynamazsan; cezanı keser. Karşında 3. dünya ülkesi yok, dünya devlerden birisi olan ABD var. Gerçekçi olmak lazım.
Aynen, ABD'nin kuklası olalım, ülkenin başını eğdirsinler, her dediğini yapalım, kendi çıkarlarımız olmasın. Suriye'deki kazanımlardan vazgeçelim, S-400'leri imha edelim. En iyisi ABD'nin çıkarlarını kesiyoruz diye, YPG'yi de vurmayalım.

Son düzenleme:
Hep işte birisinden kısalım, kıstığımız şeyi de halka verelim öyle olmuyor işte o mantık. Biraz liberal olun, burada söylem şatafat içerisinde yaşayanlardan kısılıp şatafat halka dağıtılsın değil, şatafata sahip olmayan insanlar bile rahat geçinebiliyor olmalı olsun. Türkiye'nin yıllık geliri 800 milyar dolar, Saray masrafı devede kulaktır, gereksiz mi tartışılır. Ama o saray başka ülkeden gelen insanları ağırlamak içinde kullanılıyor olabilir. Ben burada durumu anlatıyorum, bana soğancı deniyor, makarnacı deniyor. Şu an doların artmasının sebebi, her gün zam gelmesinin sebebi Suriye'ye yeni operasyon yapılacağı düşünülmesi. İşine gelmeyene hemen makarnacı demek kolay, siz bu sığ söylemlerle Avrupalı, batılı olamazsınız, sadece istemek değil düşünmekte önemli çünkü. Sizler sadece belgesiz, delilsiz, kaynak olmadan ülkeyi yönetenlere sallıyorsunuz.
Saray masrafı devede kulaktan sonra okumayı bıraktım. Sarayın masrafı sayıştayın açıkladığı rakama göre günlük 7.9 Milyon Tl. İnsanların açlıktan, parasızlıktan onuru kırılıp intihar ettiği bir ülkede sarayın bir aylık gideri 237 milyon lira. Bu parayla liseden yükseköğretime kadar olan kadamelerde her öğrenciye yıllarca burs bağlarsın. Dünyaya teknoloji üreten ülke olan Amerikanın Beyaz Sarayı 229 yıllık ve bizim sarayın şatafatına yetişemiyor. Yani neymiş? Gelişmiş ülke olmak için saraylara ihtiyacımız yokmuş. Köşkümüz yetermiş. AKP iktidara geldiğinden biri döviz kendini devamlı katlayarak ilerlemiş. Daha ne kanıtı istiyorsun? Bir ülke önüne gelen her dış güç karşısında zarar görüyorsa o ülke güçlü değil zayıf bir ülkedir. Kardeşim senin market fiyatlarından, elektronik fiyatlarından, ikinci el araç fiyatlarından haberin var mı? Dövizin neden yükseldiğini bile uyduruyorsun. Ne ara bu kadar gerçeklerden koptun? Döviz yükseliyor çünkü Amerika doları sıkılaştırma, para basmama politikası uygulamaya başladı. Döviz yükseliyor çünkü AKP başkanı merkez bankasına keyfine göre adam alıyor, adam atıyor. Hiçbir gelişmiş ülkede hükümet merkez bankasına karışmaz-karışamaz. Ekonomi kendi başına bir bilim alanıdır ve orayı bu işin uzmanı insanların eline bırakmak lazım.

Saray masrafı devede kulaktan sonra okumayı bıraktım. Sarayın masrafı sayıştayın açıkladığı rakama göre günlük 7.9 Milyon Tl. İnsanların açlıktan, parasızlıktan onuru kırılıp intihar ettiği bir ülkede sarayın bir aylık gideri 237 milyon lira. Bu parayla liseden yükseköğretime kadar olan kadamelerde her öğrenciye yıllarca burs bağlarsın. Dünyaya teknoloji üreten ülke olan Amerikanın Beyaz Sarayı 229 yıllık ve bizim sarayın şatafatına yetişemiyor. Yani neymiş? Gelişmiş ülke olmak için saraylara ihtiyacımız yokmuş. Köşkümüz yetermiş. AKP iktidara geldiğinden biri döviz kendini devamlı katlayarak ilerlemiş. Daha ne kanıtı istiyorsun? Bir ülke önüne gelen her dış güç karşısında zarar görüyorsa o ülke güçlü değil zayıf bir ülkedir. Kardeşim senin market fiyatlarından, elektronik fiyatlarından, ikinci el araç fiyatlarından haberin var mı? Dövizin neden yükseldiğini bile uyduruyorsun. Ne ara bu kadar gerçeklerden koptun? Döviz yükseliyor çünkü Amerika doları sıkılaştırma, para basmama politikası uygulamaya başladı. Döviz yükseliyor çünkü AKP başkanı merkez bankasına keyfine göre adam alıyor, adam atıyor. Hiçbir gelişmiş ülkede hükümet merkez bankasına karışmaz-karışamaz. Ekonomi kendi başına bir bilim alanıdır ve orayı bu işin uzmanı insanların eline bırakmak lazım.
Türkiye'nin yıllık geliri 800 milyar dolara yakın, senin dediğin gibi bol keseden hesaplasak sarayın giderini 3 milyar TL falan yapıyor yıllık gideri. Gereksizdir belki ama sizin abarttığınız gibi değil, sen sarayı yıksan yine tasarruf ettiğin parayla açlık bitmeyecek. Sığ söylemleri bırakın artık. Sefaletin sebebi aşırı tüketim ve herkesin çocuk yapmak istemesi, asgari ücretle 4 çocuk yapan bir ailenin maddi durumundan ne beklersin? Sarayın, modern ve teknolojik olmaya yeterli olduğu çıkarımını nasıl yaptın? Benim haberim var fiyatlardan, muhalefet ise hiç nasıl düzelteceğini, düzeleceğini anlatmıyor.

Şu süper zeka yüzünden kendi açtığım konuya takibi bırak yapıyorum. Çünkü saçma sapan yorum görmek istemiyorum. Adam o kadar ileri zekalı ki sefaletin sebebini 4 çocuk yapmaya bağlıyor. Elin Amerikalısı nasıl oluyorda koskoca Türkiye’de doları böyle yükseltip bizi fakirleştirebiliyor diye sormuyor ama suçu 4 çocuk yapanlara buluyor. Bunun gibi müthiş zekalılar yüzünden bu halde değil miyiz zaten?
Konunun da kilitlenmesini istiyorum. Bir a haberci gelip konuyu çamura buladı çünkü.

Türkiye'nin yıllık geliri 800 milyar dolara yakın, senin dediğin gibi bol keseden hesaplasak sarayın giderini 3 milyar TL falan yapıyor yıllık gideri. Gereksizdir belki ama sizin abarttığınız gibi değil, sen sarayı yıksan yine tasarruf ettiğin parayla açlık bitmeyecek. Sığ söylemleri bırakın artık. Sefaletin sebebi aşırı tüketim ve herkesin çocuk yapmak istemesi, asgari ücretle 4 çocuk yapan bir ailenin maddi durumundan ne beklersin? Sarayın, modern ve teknolojik olmaya yeterli olduğu çıkarımını nasıl yaptın? Benim haberim var fiyatlardan, muhalefet ise hiç nasıl düzelteceğini, düzeleceğini anlatmıyor.
Kardeşim sen ne anlatıyorsun 😂😂 😂 Türkiye 2020 yılında 172 Milyar cari açık verdi. Ülkenin genel gideri gelirinden daha fazla. Sen tamamen boş bir fanatikten fazlası değilsin, bir gün gelecek gerçekten açta kalacaksın. Sana daha fazla bir şey yazmayacağım.

Türkiye bu sona mahkum maalesef. Teknoloji devri ile gelişen sosyal medyadan dolayı herkes her şeyin farkında. Öğretmen maaşların ödemeyip verem hastanesi açmayan zihniyetin torunları şimdi de heykel yapmaya devam ediyor. Siz de sonra böyle ağlarsınız ekonomi uçup gidince. Ülkenin gerçeklerini görmezden gelmeyip iyi ya da kötü kabul ettiğimiz zaman daha iyi olacağımıza inanıyorum.

@Thermes @Jabbatheturk

Direkt "Göz Ardı Et" yapın ya. Uğraşılmaz yani. 4 çocuk yapılıyor diyor ama bu kadar çok çocuk yapılmasını savunduğu iktidarın istediğini de bilmiyorum. Aslında biliyor ama işine gelmiyor. Bu noktada tartışmaya gerek yok. Yorulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı