Motorola Moto G5S vs Vestel Venüs E5

Legendario

Hectopat
Daha fazla  
Biliyorum bu karşılaştırmayı yapmak saçma oldu. Ne alaka bu iki telefon diyebilirsiniz ama aralarında bir karar vermem lazım ve bende size danışmak istedim. Elimde iki adet telefon var. Biri Vestel venüs E5 ve diğeri ise Motorola Moto G5S. Bu iki telefondan birini kullanacağım ancak hangisini kullanmalıyım bilmiyorum. Şu an halihazırda E5 model telefonu kullanıyorum. Gayet iyi aslında ancak 3 GB RAM'ı olmasına rağmen çok sık takılmalar oluyor. G5s cihazıda ufak bir kullanma şansım oldu. Gayet hızlıydı. İki telefonunda özellikleri neredeyse aynı zaten. Ancak kafamı asıl kurcalayan şey 2019 model telefondan sadece bir tık daha hızlı diye 2017 model bir telefona geçilir mi? Görünüm olarak Vestel cihaz daha şık duruyor. Ekran/gövde oranıda çok iyi. G5s ekranı ise biraz küçük kalıyor E5'in yanında. İkisi arasında bir seçim yapamadım maalesef. Sizce hangisini kullanmalıyım?

Gayet iyi aslında ancak 3 GB RAM'ı olmasına rağmen çok sık takılmalar oluyor.
RAM fazla olması takılmayacak manasına gelmiyor. İyi bir arayüz ve optimizasyon Vestel de olmadığı için öyle. G5S modelinin yazılımı daha iyi. Ekran ve arka kamera olarak da daha iyi gözüküyor.
Hangisi stabilse onu kullan.

Geri
Yukarı