Motosiklet kaskosu hangi durumlarda geçerli olur?

Faruk Yurdoğlu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Kurye
Merhabalar. 1 hafta içinde motosiklet alacağım. Ehliyetim yok henüz kullanmayacağım 2-3 ay içerisinde de ehliyet almış olurum. 2.el bir motosiklet alacağım. Muhtemelen 2005-2015 arası bir model olacak ucuz bir şey seçeceğim için, ilk aracım olduğundan dolayı. Bu kadar eski bir araca kasko yapılıyor mu? Ve ben sadece kasko yaptırmak istemiyorum motosikletin çalınmasına karşı önlem içeren kasko satın almak istiyorum. Tahmini ücreti ne kadar olur bu işlemin? Ayrıca bilgi sayfasında aracın anahtar aracılığı ile çalındığı durumlara karşı korunduğu söylenmiş. Anahtarı üstünde değilken çalınırsa alıp götürülürse kasko geçersiz mi oluyor bu durumda? Sorularım bu kadar yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sigortada poliçenin maddeleri oluyor oradakiler geçerli. Örneğin siz sigorta şirketini aradınız talep ettiniz size söylüyor bunlar bunlar kaskoya dahildir diye. Siz ekstra bir şey isterseniz onlara söylüyorsunuz eğer uygun ise istekleriniz poliçeye dahil ediliyor bunun içinde ekstra prim alınıyor tabi. Motorun yaşı 15 yaştan büyük ise kasko yapılmıyor diye biliyorum. Tahmini ücret konusunda tam bir fikrim yok fakat kendi aracımdan yola çıkarak 1000-1500 TL olur diye tahmin ediyorum. Burada dikkat etmeniz gereken şey sigorta şirketini doğru seçmek ve poliçedeki riskleri doğru bir şekilde anlamak sonra kaza veya çalıntı durumunda hani motosikletin parası diye sıkıntıya düşmeyin sonra. Beğendiğiniz bir sigorta şirketini arayın durumu anlatın orada direk zaten şu kadar fiyat derler.

Yeni konular

Geri
Yukarı