Motosiklet önerisi

Ahmet kenger

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, motor alacağım. 17 yaşımdayım. İlk motorum olacak ve hala kararsızım. Birkaç konu açtım bu gurupta motor ile alakalı. Emin olamadım. Yaşadığım yerde motosiklet yok 125CC'de. Düzgün ciddi manada CBR bakıyorum. 2 adet ilan var; birisi çok pahalı bütçemden, birisi çok eski, masraflı gibi. Önermediler. Yamaha YZF MT de yok.
Yakın ilçede var. 2,30 saat ortalama. Orada da bütçemi aşıyor. Genelde motorları oradan alsam bile nasıl getireceğim ayrı bir sıkıntı. En mantıklı seçenek Mondial Drift l kalıyor. Ben genelde biraz spor görünüş seviyorum ya da MT 125 Benelli BN125 veya KTM125 gibi motorlar hoşuma gidiyordu ki, onlar da yok. Nasıl bir yerde yaşıyorsam... :D
Sizce Drift l almaya değer mi bu şartlar altında? Aslında bir yandan da Drift mantıklı geliyor. 0 km olacak. 1 sene bindikten sonra öğrenirim motoru iyice. O zaman CBR tarzı motor alırım. 250CC'lik alırım hem o zaman. Çok kararsızım.

Falcon ya da Kuba'nın Scooter tarzı, ayakları ön tarafa koyulabilen versiyonları var. Çok kullanışlı. Bir süre kullandım, alışveriş sonrası getir-götür gibi işlerde iyi, tam otomatik. sadece gaz ve fren var.

Falcon ya da Küba'nın scooter tarzı, ayakları ön tarafa koyulabilen versiyonları var. Çok kullanışlı. Bir süre kullandım, alışveriş sonrası getir-götür gibi işlerde iyi, tam otomatik. Sadece gaz ve fren var.

Yok hocam scooter tarzı motor kullandım 1 2 kere o vitesli 125CC olanlar kadar gidiş zevki vermedi bana. Öneriniz için teşekkürler :)
bu arada hocam sarı site dışında örnek olarak CBR bulabilir miyim motor pazarı gibi bir yer var genelde cg tarzı motor satıyorlar acaba ellerinde olur mu?

Yok hocam scooter tarzı motor kullandım 1 2 kere o vitesli 125CC olanlar kadar gidiş zevki vermedi bana. Öneriniz için teşekkürler :)
bu arada hocam sarı site dışında örnek olarak CBR bulabilir miyim motor pazarı gibi bir yer var genelde cg tarzı motor satıyorlar acaba ellerinde olur mu?
Valla ne yalan söyleyeyim? O sitelerde hiç alışveriş yapmışlığım yok.

Ktm Duke 125, Mt125, Cbr125,Rc 125 gibi motorlar güzeldir ama pahalıdır. Parçası da çok pahalıdır cbr 125 hariç. İlk motorun olacak ve düşeceksin, sağa sola sürtüp çizilecek. Ucuz bir şey al öğren için acımasın. Parçası ucuz olsun. Al bi ybr bir tane koruma demiri tak kafan rahat bin. Çin mallarını da alabilirsin. He sorunu olur mu olur ama bir yandan da insanı tamirci yapıyorlar. Söküp takmadığım yer kalmadı.

Drift L önerebilirim. Düzgün kullanırsan ve çok zorlamazsan sorunsuz binersin.

Ve motosiklet kullanırken benden sana tavsiye asla ekipmansız binme ve hiçkimseye kendini ispat etmeye çalışma. Ben böyle hızlı sürerim, böyle iyi sürerim gibi.

KTM Duke 125, MT125, CBR125, RC 125 gibi motorlar güzeldir ama pahalıdır. Parçası da çok pahalıdır CBR 125 hariç. İlk motorun olacak ve düşeceksin, sağa sola sürtüp çizilecek. Ucuz bir şey al öğren için acımasın. Parçası ucuz olsun. Al bir ybr bir tane koruma demiri tak kafan rahat bin. Çin mallarını da alabilirsin. He sorunu olur mu olur ama bir yandan da insanı tamirci yapıyorlar. Söküp takmadığım yer kalmadı.

Drift l önerebilirim. Düzgün kullanırsan ve çok zorlamazsan sorunsuz binersin.

Ve motosiklet kullanırken benden sana tavsiye asla ekipmansız binme ve hiç kimseye kendini ispat etmeye çalışma. Ben böyle hızlı sürerim, böyle iyi sürerim gibi.

Önerdiğin motorların hepsini takip ediyorum yaşadığım şehirlerde yok işk motorumuda şehir dışından almak istemiyorum ustaları tanımıyorum vs... Gibi sebepler
Çok kararsızım hala almadım içime sinenni motor olmadı drift l gidip inceledim fena değil motor düşünüyorum bir yandan da yeni modeller veya bakamdığım modeller ne var diye bakıyorum kararsızım açıkçası ki zaten 125CC ilk motoruma yaklaşık 7-8 ay civarı binmeyi planlıyorum o yüzden kısa süre bineceğim için aslında görünüş de pek önemli değil diyorum ama gene de hoşuna gidiyor insanın supersport bir motor ekipmanlara da bakıyorum internetten değil de elden almak istiyorum alacağım yer yeni ürünler yaklaşık 1 aya gelecek dedi onu bekliyorum kimseye de ispat derdim olmaz 125CC bir motor sonuçta 😅
Hocam motor seçimlerinde boy ve kilo önemli mi?

Bence illaki önemli rnx gibi motorlar için KTM 125 içinde öyle genelde biraz küçük motorlar 180 85 kgnin üstündeysen sende rahat edemezsin motorda küçük durur altında mesela 180 90kg ise 18'den küçüksen CBR ya da R125 güzel durur altında 250'lik alabiliyorsan MT25 ya da R25 CBR250 gibi motorlar daha iyi durur altınızda ki 180'nin üstündeyseniz rnx gibi motorda sizde rahat edemezsiniz.

Geri
Yukarı