Motosiklet sürmeyi bilmeden kurye olunur mu?

KremJanti

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, aklımda motor ehliyeti alıp kurye olma fikri var ama hiç motora binmedim ve deneyimim yok. Ehliyet aldıktan sonra motor alacak bir bütçem yok. Girersem şirket motoruyla yapılır mı kuryelik?

Son düzenleyen: Moderatör:
Almazlar diye tahmin ediyorum (şirket motoru riske atmak istemezler), Ama 6 ay kadar kebapçılarda dönercilerde yaparsanız 6 ay deneyimim var derseniz belki bir ihtimal ama getir gibi firmaların kabul etmeye bilir şahsi motorunuz olmadıkça.

* Not : Motor kiralayıp yapa bilirsiniz belki biraz araştırın.

Merhaba arkadaşlar, aklımda motor ehliyeti alıp kurye olma fikri var ama hiç motora binmedim ve deneyimim yok. Ehliyet aldıktan sonra motor alacak bir bütçem yok. Girersem şirket motoruyla yapılır mı kuryelik?
Kimi şirketler motor veriyor kimisi vermiyor YouTube'da shorts videolar vardı Getir de çalışmak nasıl gibi falan onlara bakın derim.

Yapılmaz. En az 10k şehir içi trafikte sür. Karda, yağmurda, sıcakta veya fırtınada bile sizden kuryelik yapmanızı isteyecekler. Üstelik düşmeden motor öğrenilmez. En fazla fıtı fıtı sürersin.

Kardeşim bisiklete binmeyeceğini biliyorsun değil mi? Kemiklerinin kırılabileceğini, ya da boynunun kırılabileceğini... Motor sürmek paketçilikde öğrenilecek bi olay değildir.

Motor dediğin bisiklete benzemez kar kış demeden çalışman lazım o yağmurda titreye titreye paket atacaksın ayrıca deneyimim yok diyorsun Allah korusun kaza yapsan ne olacak başka işlere yönel.

Babam da bu islerdeydi çok zor iş sosyal hayatın kalmıyor bile 7 24 senden calismani istiyorlar.

Motokuryelik tecrübesiz yapılmaz. Bence başka işlere yönel.

Neredeyse hergün 1 kurye ölüyor Türkiye'de. Ve sen zaman ile yarışacan orada. Tecrübesiz halinle çok tehlikeli. Yağmur çamur kar soğuk sıcak demeden paketleri yetiştirmen lazım. Geç kalırsan yiyeceğin fırça cabası. Hızlı gidersen tecrübesizsin bir aracın altına girebilirsin.

Geri
Yukarı