Motosiklet tavsiyesi

Badoo

Kilopat
Daha fazla  
Motorsiklet almayı düşünüyorum ancak motorsikletten çok anlamam. Daha çok şehir içi kullanım için almak istiyorum. Gerekli olursa 100-120km civarında uzun yolda da kullanabilirim ancak çok nadir ihtiyacım olur onun için. Önerebileceğiniz marka-model var mı?

Motosiklet fiyatları acayip derecede arttı. 2 katından fazla artmış bulunmakta şu an. Onun için size ikinci el önereceğim. 250 yeterli gelecektir. Pahalıdan ve kaliteden daha ucuz modele göre sıralayacağım.
  • Yamaha MT-25
  • Kawasaki Ninja 250SL
  • Honda CBR 250
Bunların arasında en güzeli ve en iyisi tabii ki Yamaha MT-25. İkinci el olarak 15.000₺ fiyatına alabilirsiniz. Güzel bir pazarlık ile rahat alınabilir. Diğerlerinden artı olarak vites göstergesi bulunmakta. Mümküne MT-25 almaya bakın.

Kawasaki ile Honda arasında ufak tefek farklılıklar var. Kawasaki biraz daha hızlı gidiyor. O hissi de size aktarmayı başarıyor. CBR 250 ile Kawasaki Ninja 250SL arasından bana göre Kawasaki bir tık daha önde olan bir motor. Araştırdığım kadarıyla birkaç ufak sıkıntıları var. Fakat çok büyük sıkıntıları yok. Örneğin arka yolcu oturacağı biraz rahatsız. Fakat gidişi CBR 250 ile kıyaslandığında daha iyi. CBR 250 ise bunların arasında en ucuz olan model.

Tercih size kalmış eğer bütçenizi 15.000₺ civarına kadar çıkartabilirseniz MT-25 öneririm. Biraz daha ucuz isterseniz diğer modellere bakabilirsiniz fakat aralarında öyle çok fazla fiyat farkı yok. Almışken bir tık kaliteli almak lazım.

Ben de arkadaşın önerdiği gibi MT-25 öneririm. Cbr 250 ve Ninja 250SL önermem çünkü hem şehir içi olsun hem babanız kullanacağı için olsun oturuş pozisyonu olarak MT-25 kadar rahat değiller.

Önerilerde gördüm biraz tecrübesi olana ve maddi durumu sıkıntılı olmayan kişilere MT-25 olabilir. Şehir içi kullanımı rahat ihtiyaç olduğu vakit uzun yolada gidilebilecek bir motor. Fakat Yamaha motorlar biraz tuzlu oluyor yedek parçası bakımı yakıtı falan bunları göz önünde bulundurun derim. Daha uygun şehir içinde işimi görsün diye motor isterseniz vitesli olarak TVS Apachi 150 veya CBF 150 gibi daha sağlam tek depoyla 600km gidebilen yakıt cimrisi fazla masraflı olmayan daha ucuz motorlarada bakılabilir.

Son olarakta Bajaj NS 200e bakabilirsiniz derim oda sizin ihtiyacınıza uygun MT-25 ten + olarak daha ucuz. Ve 2017 sonrası modellerde ABS var . ABS hayat kurtarabiliyor bilginize. ABS li MT-25 lerin fiyatları bütçenizi aşıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı