Motosikletin çalınmasını önlemek için tedbir almak

YILSUK11

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar, motosiklet almak istiyorum. Ama çalınmasından korkuyorum. Oturduğum apartmanda uzaktan kumandalı açık otopark var fakat yaya kapısı da var motosiklet oradan sığar yani hırsız oradan geçirebilir. Ne gibi önlemler alabilirim disk kilidi almak dışında?

Disk kilidi ve zincir ikisi aynı anda yapabilirsin. Zincir ile bir direk ya da korkuluğa sabitlemek güveni arttırır. Bunun dışında GPS takip alınabilir ancak sizin durumunuzda ne kadar gereklidir tartışılır, sonuç olarak yol üstüne bırakmıyorsunuz.

Motoru çalınmış biri olarak şunu söyleyebilirim işin zor hocam. Bakıma götürdüğün el altı yerlerde gps takanlar mı dersin, sokakta seni görüp takibe alanlar mı dersin, kesilmez zincirler, abuslar vs. Herşeyi kırıyorlar, herşeyi çalıyorlar. Malesef iyi bir yaptırım olmadığı sürece bu böyle devam edecek. Öyle bir yaptırımı da biz sadece hayal ederiz. Ya gerçekten kötü bir motor alacaksın. Hırsızların almak istemeyeceği tarzdan ya da fazla iyi koruyor olman gerekiyor. Bak ben iyi koruyanlardandım 10 saniye sürdü motorun çalınması.. Piyasa motoru denilen motorlardan alırsan. Kusura bakma ama çalınacak..

Her kilit kırılır, zincir kesilir. Önemli olan o zamanı mümkün olduğunca uzatabilmek, caydırıcı olabilmek. Alarmlı disk kilidi ve güzel bi zincir bağlayabilirsiniz. Ben AirTag'de koydum motora bütçe olarak imkanım ona elverdi.

Motoru çalınmış biri olarak şunu söyleyebilirim işin zor hocam. Bakıma götürdüğün el altı yerlerde gps takanlar mı dersin, sokakta seni görüp takibe alanlar mı dersin, kesilmez zincirler, abuslar vs. Herşeyi kırıyorlar, herşeyi çalıyorlar. Malesef iyi bir yaptırım olmadığı sürece bu böyle devam edecek. Öyle bir yaptırımı da biz sadece hayal ederiz. Ya gerçekten kötü bir motor alacaksın. Hırsızların almak istemeyeceği tarzdan ya da fazla iyi koruyor olman gerekiyor. Bak ben iyi koruyanlardandım 10 saniye sürdü motorun çalınması.. Piyasa motoru denilen motorlardan alırsan. Kusura bakma ama çalınacak..
Öncelikle geçmiş olsun muhtemelen alacağım motor çok iyi bir motor olmaz hırsızlar hala çalmak ister mi bilmem ama yine de görevliyle konuşacağım binanın içine koymama izin verirlerse iyi olur.

Öncelikle geçmiş olsun muhtemelen alacağım motor çok iyi bir motor olmaz hırsızlar hala çalmak ister mi bilmem ama yine de görevliyle konuşacağım binanın içine koymama izin verirlerse iyi olur.
Dış kapı için şifre kullanıyorsanız ve bu şifre konusunda bina sakinleri duyarlı davranıyorlarsa bu iyi. İçeride daha güvende olabilir. Ancak disk kilidi kullanımı bina içindeki çocukların motora dokunmaları binadaki herkesi rahatsız edecektir. Hırsız için iyi bir caydırıcılık, meraklısı ve bina sakinleri için kötü olacaktır. Yoğun bir kullanım sonucu park ettiğinizde küçük kardeşlerimiz motor bloğuna boyları yettiği için dokunmak isterken elleri yanabilir..

Dış kapı için şifre kullanıyorsanız ve bu şifre konusunda bina sakinleri duyarlı davranıyorlarsa bu iyi. İçeride daha güvende olabilir. Ancak disk kilidi kullanımı bina içindeki çocukların motora dokunmaları binadaki herkesi rahatsız edecektir. Hırsız için iyi bir caydırıcılık, meraklısı ve bina sakinleri için kötü olacaktır. Yoğun bir kullanım sonucu park ettiğinizde küçük kardeşlerimiz motor bloğuna boyları yettiği için dokunmak isterken elleri yanabilir.

Abus zincir var piyasada 2000 TL satılıyor kesilmiyor diyorlar odamı işe yaramaz.

Geri
Yukarı