Çözüldü Mount and Blade 2 Bannerlord Epic Games Steam API Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lykio

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
2 Gün önce Epic Games üzerinden Mount and Blade 2 Bannerlord satın aldım. Düz düzgün çalışırken bu gün Epic Games üzerinden oyuna bir güncelleme geldi, ne olduysa ondan sonra oldu. Güncellemeden sonra oyuna girmek istediğimde Unable to initialize Steam API hatası aldım. Birkaç kere bilgisayarı yeniden başlatıp denedim çözülmedi, Oyun klasörlerini doğruladım yine sorun devam etti. Sonra GeForce Now üzerinden oyuna girmeyi denedim, aynı sorun orada da karşıma geldi. Sanırım son güncellemede, yanlışlıkla mı bilmiyorum ama Epic Games desteği kesildi. Sorunu yaşan veya çözümünü bilen yazarsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• sasdassda.PNG
    sasdassda.PNG
    426,2 KB · Görüntüleme: 173
  • resim_2020-12-31_173216.png
    resim_2020-12-31_173216.png
    16,9 KB · Görüntüleme: 136
Çözüm
Bende korktum dedim boşuna para verdim 60 liraaya almış oluyorum daha uyguna geliyor umarım düzelir.
Yakında düzelir bence. Yeni güncellemeyi 1-2 güne yollarlar.
Herkese tekrar selamlar. Sorunun geçici çözümünü bir arkadaşımız bulmuş. DropMeFiles – free one-click file sharing service Bu linkten Steam Api dosyasını indirip, C:\Chickadee\bin\Win64_Shipping_Client Klasörünün içine atarsanız oyuna giriş yapabilirsiniz.

Not: Çözümü bulan arkadaşımız "lfer"dir.
Bende de aynı sorun oluyor ve denemedim daha fakat taleworlds forumunda sorunu araştırırken bunu buldum.

"Ok guess I've solved the issue! At least, found a temporary solution until they will fix it.
What I did - I've found pirate torrent for 1.5.6, downloaded only steam_api64.dll file (there's no need to download all 40GB torrents, only this 600KB file) - renamed the original file to another name (just in case), copied the pirate steam_api64.dll file to the Game folder (for example, C:\Program Files\Epic Games\Chickadee\bin\Win64_Shipping_Client ) and the Game started! 😁

I'm not sure if it's eligible to share the pirate .dll files here (I'm pretty sure that it's not) but I've placed it here for 7 days: DropMeFiles – free one-click file sharing service"

Linki paylaşmam sıkıntıysa kusura bakmayın, tamamını çevirmeyeceğim ama basitçe anlatmak gerekirse bu geçici bir çözüm ve tahminimce bir önce ki sürüm yani 1.5.6*'nın Steam-API64.dll dosyasını Update sonrası Steam-API.dll dosyasıyla değiştirerek çözüme ulaşmış arkadaş. Tabii yine de yedekleme yapın çünkü ben daha denemedim ve kesin olarak çözüme ulaştırır mı bilmiyorum.

Şu anda test ettim ve sorunu çözebildim. Umarım size de faydalı olur

Geri
Yukarı