Mount and Blade 2, ne yaparsam yapayım para kazanamıyorum

ahmethakan7

Decapat
Oyuna 2. kez başladım ilkinde yine ticaret kervan atölye falan biraz gelir getiriyordu ancak 2. kez başladığımda savaş oyunundan ziyade günü kurtarmaya bakıyorum artık. Mantıklı atölyeler kuruyorum örneğin 2 köy tahıl çıkarıyorsa bira imalathanesi kuruyorum ama günlük kazanç 70 civarı :D Oyunda 100 saat sürem var 90 saati parayı düzeltmekle geçmiştir bıktırdı artık. Demircilik son nerften sonra zaten kazanç getirmiyor adam akıllı. Ticareti yüksek bir yoldaşı kervana yolluyorum o bile düzgün bir kar getirmiyor. En mantıklı atölyeler bile kar getirmiyor arkadaşlar kafayı yiyeceğim artık. Oyunum orijinal onda da bir bozukluk yok. Günümün yarısını arenalarda günü kurtarmak için savaşıyorum. Atölye mantığı da saçma geliyor kervanlar sürekli zarar ettiriyor ne yapmam lazım?

Kaoses Tweak gibi modlar indirip oyundaki giderleri azaltabilirsiniz. Asker maaşlarını azaltıp garnizon ücretlerini tamamen kaldırdım ben. Atölyeler de daha fazla kâr getiriyor. Kale veya şehir alana kadar idare eder. Şehrin olduktan sonra zaten çok fazla gelirin oluyor.

Kaoses Tweak gibi modlar indirip oyundaki giderleri azaltabilirsiniz. Asker maaşlarını azaltıp garnizon ücretlerini tamamen kaldırdım ben. Atölyeler de daha fazla kâr getiriyor. Kale veya şehir alana kadar idare eder. Şehrin olduktan sonra zaten çok fazla gelirin oluyor.
Öyle de zevki kaçmaz mı hocam oyunun ?

Kaoses Tweaks kullanıyorum evet ama o ayarlara girmemiştim dediğiniz gibi yapayım ben de. Zevki falan kaçsa bile bundan daha aşağısı olamaz imkanı yok. Resmen günü kurtarmaya oynuyorum - 1800 yemekten bırakacağım artık oyunu son çare dediğinizi yapayım.

Ben başta para kasabiliyorum ama nasıl yaptığımı sorsanız söyleyemem çünkü bilinçli yapmıyorum elim alışmış. Kaoses Tweaks yükleyip basit bazı ayarlarla paranızı koruyabilirsiniz. Durumunuz düzeldiğinde asker maaşları gibi şeyleri tekrardan olması gerektiği yere getirirsiniz ki oyunun tadı kaçmasın.

Hocam tam anlamadım biraz daha açar mısınız? 190 kişilik bir ordum var zaten 1 tane de şehrim var :D

Eğer tüm dünyayı almak istiyorsan sana tavsiyem tüm orduyu dağıt ki sen git gel yaparken onlara maaş ödemek zorunda kalma. Sürekli ticaret yaparak 5 6 tane kervan oluştur, ondan sonra zaten deliler gibi para geliyor aynı anda sende ticaret yapınca paran 10 saate falan 1 2 milyon olur. O zaman ticareti bırakıp ordu topla ve tüm ordunu en yüksek seviyede askerlerin olana kadar çapulcu keserek geliştir (50'lik birlikler halinde yaparsan daha kolay olur) dediklerimi yaptıktan sonra durdurulamaz oluyorsun paran olduğu için lordları da krallığına katabiliyorsun. (bir de düşmanın olmamalı yoksa kervanlara nefes aldırmıyorlar.)

Eğer tüm dünyayı almak istiyorsan sana tavsiyem tüm orduyu dağıt ki sen git gel yaparken onlara maaş ödemek zorunda kalma. Sürekli ticaret yaparak 5 6 tane kervan oluştur, ondan sonra zaten deliler gibi para geliyor aynı anda sende ticaret yapınca paran 10 saate falan 1 2 milyon olur. O zaman ticareti bırakıp ordu topla ve tüm ordunu en yüksek seviyede askerlerin olana kadar çapulcu keserek geliştir (50'lik birlikler halinde yaparsan daha kolay olur) dediklerimi yaptıktan sonra durdurulamaz oluyorsun paran olduğu için lordları da krallığına katabiliyorsun. (bir de düşmanın olmamalı yoksa kervanlara nefes aldırmıyorlar.)
ben demircilik ile 2m para yaptım ve savaşlara girdim. Nüfus kullanarak 1500 kişiye kadar ordu kuruyorum ve çok güçlü oluyorum 5 tane şehrim var. Krallık benim değil Batanya medeniyetinin Caladog Kralının Lorduyum. Garnizon giderleri aşırı fazla. Asker sayısını azaltayım ben kendim savunurum desem otomatik Milis artıyor. 2m paradan 500k param kaldı. Sanırım mod indircem
Mod indirmeden bu garnizon giderlerini nasıl azaltabilirim? Şehirler daha çok gider sağlıyor bu arada, gelir değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı