Mount and Blade Bannerlord düşünceleriniz

• Konuyu başlatan piwi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 3B

piwi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Satın aldım ve 10 saati aşkın süredir oynadım. Benim düşüncem;

Gelenek bozulmamış özünden kopmamışlar, görev tamamlandı bildirim sesi bile değişmemiş. (Özellikle merak ediyordum :)
Çağın gerisinde grafikleri olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Katılmıyorum bu tarz oyunlarda grafiğin çok ön planda olduğunu düşünmüyorum. Göz doyurması yeterli ve bence doyuruyor.
Evlenme, çocuk yapma ve çocuğun eşiniz ile sizin yüzünüze benzemesi gibi güzel detayları var.
Bazı buglar, takılmalar ve crashler aldım. Erken erişim olduğu için çok önemsemiyorum.

Oyuna şöyle bir genel olarak baktığımda oyunun çok fazla ilerleyeceğini ve çok içerik ekleneceğini düşünüyorum... Sizin farklı düşünceleriniz var mı? Merak ediyorum yazın lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler bu oyun ile alakalı bir sorum olacak. Düşman sığınaklarına 10 kişiden fazla asker ile giremiyorum. Sığınakta ise 50 düşman var. Yani bir güzel tokatlıyorlar. Daha fazla asker ile girmenin bir yolu var mıdır?

Bence bu oyunu taşıyabilecekleri en iyi seviye bu sulardaydı. 2015'ten bu yana görselleri, oynanışı incelerseniz iyi ki beklemişiz dersiniz. Kendi serisinin olayından çok kopulmamış. Yalnız dert ettiğim hususlar şunlar:
1) Karakterler Warband'deki gibi çirkin. Tamam orta çağ dönemi fakat oyun içi karakterler cidden meymenetsiz. (Warband'de bu olay modlarla çözülüyordu. Modderlar yine bunu bize sağlayacaktır.)
2) İsim seçimleri çok hoşuma gitmedi. Söylemesi zor, okuması zor isimler. Nitekim Warband'de yerleşim yerlerinin isim seçimleri, kralların, derebeylerin isimleri güzel seçilmişti. Oyunda Sargot şehrini ve Praven şehrini görmüş olmak sevindirdi. Demek ki en köklü şehirler onlarmış.
3) Optimizasyon ve sürüsüyle bug. Bunları hızlıca çözüyorlar. Pek de sorun edilecek gibi değil.
4) Kalkan aşırı güçlü. Kalkanları biraz daha açık verecek şekilde yapmalılar. Ayrıca NPC'lerin atışları çok iyi. Kolay modda bile ok, yay, balta atışları baya iyi.

Onun dışında sorun yok. Modderlar için tool yayınladılar mı bilmiyorum ama şimdiden 3 tane mod çıkmış. Ekstra sancak renkleri, renkleri daha canlı yapacak modlar falan. Oyunun modlanabilirliği çok önplandaydı. Bannerlord'a Warband modu çıkınca "abii bu Warband'ın modlu hali" diyenler ne diyecek.

Bence bu oyunu taşıyabilecekleri en iyi seviye bu sulardaydı. 2015'ten bu yana görselleri, oynanışı incelerseniz iyi ki beklemişiz dersiniz. Kendi serisinin olayından çok kopulmamış. Yalnız dert ettiğim hususlar şunlar:
1) Karakterler Warband'deki gibi çirkin. Tamam orta çağ dönemi fakat oyun içi karakterler cidden meymenetsiz. (Warband'de bu olay modlarla çözülüyordu. Modderlar yine bunu bize sağlayacaktır.)
2) İsim seçimleri çok hoşuma gitmedi. Söylemesi zor, okuması zor isimler. Nitekim Warband'de yerleşim yerlerinin isim seçimleri, kralların, derebeylerin isimleri güzel seçilmişti. Oyunda Sargot şehrini ve Praven şehrini görmüş olmak sevindirdi. Demek ki en köklü şehirler onlarmış.
3) Optimizasyon ve sürüsüyle bug. Bunları hızlıca çözüyorlar. Pek de sorun edilecek gibi değil.
4) Kalkan aşırı güçlü. Kalkanları biraz daha açık verecek şekilde yapmalılar. Ayrıca NPC'lerin atışları çok iyi. Kolay modda bile ok, yay, balta atışları baya iyi.

Onun dışında sorun yok. Modderlar için tool yayınladılar mı bilmiyorum ama şimdiden 3 tane mod çıkmış. Ekstra sancak renkleri, renkleri daha canlı yapacak modlar falan. Oyunun modlanabilirliği çok önplandaydı. Bannerlord'a Warband modu çıkınca "abii bu Warband'ın modlu hali" diyenler ne diyecek.
Doğru demişsin. Özellikle tip ve kalkan konusunda. Kalkanlar kırılmıyor. Arenaya gir kalkan al, sonsuza dek savaş. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı