Mount and Blade II: Bannerlord GTX960 ve i5 4690 sistem optimizasyonu nasıl olur?

Maysterouses

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

• MSI GeForce GTX960 128 Bit 1M Edition ekran kartı
  • Intel Core i5 4690 3.5 GHz işlemci
  • 8 GB RAM
  • ASUS H-81Plus anakart
  • WD 1TB hard disk

Sistemimde bunlar bulunmakta. Yedi senelik bir sistem, ilk günki performans zaten gitti, bu bilgisayarda kasmadan orta veya düşük ayarlarda olabilir bu oyunu rahatlıkla oynayabilir miyim?
Sistem gereksinimlerine baktım ama tam anlayamadım. Oynayabilirsem de hangi ayarlarda oynayabilirim ortalama?
Sormamdaki diğer soru ise ERKEN ERİŞİM oyunu olduğundan dolayı Steam yorumlarında okuduğum kadarıyla optimizasyon problemleri yaşayanları duydum ve aklıma bu soruyu getirdi. Satın alacağım ama oynayamayacağım veya sıkıntı yaşayacağım bir şeye para vermek istemiyorum.
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son güncellemelerden sonra oyun baya performans açısından toparlanmış durumda ve rahatlıkla oynayabilirsin. İlk çıkış yaptığı dönemi hatırlıyorum gerçekten rezaletti ve önerilen sistemler bile oyunu düzgün oynayamıyordu.

Son güncellemelerden sonra oyun baya performans açısından toparlanmış durumda ve rahatlıkla oynayabilirsin. İlk çıkış yaptığı dönemi hatırlıyorum gerçekten rezaletti ve önerilen sistemler bile oyunu düzgün oynayamıyordu.
Evet, geçmiş ve güncel yorumları okudum, ultra yüksek pclerde ilk çıktığında oyun oynanmıyormuş ama şu anda olumlu ve olumsuz eşit gelince gözüme sormak istedim.

Oynarsın ama zevk alamasın ben bile oynayamadım.
Nasıl yani anlayamadım. Hangi anlamda? Oyundan zevk alamam mı yoksa pc oynatmaz mı?

Evet, geçmiş ve güncel yorumları okudum, Ultra yüksek PC'lerde ilk çıktığında oyun oynanmıyormuş ama şu anda olumlu ve olumsuz eşit gelince gözüme sormak istedim.

Nasıl yani anlayamadım. Hangi anlamda? Oyundan zevk alamam mı yoksa PC oynatmaz mı?

Oyunu tabii ki baştan yapmadılar. Ancak sistemin zaten minimum gereksinimleri karşılıyor. O yüzden akıcı bir deneyim sunabilir oyun şu an ama Ultra açamazsın. Ek olarak Steam'da yazılı sistem gereksinimleri seni aldatmasın. O sistem gereksinimlerinin birkaç katı daha fazlasını istiyor. 8 GB önerilen RAM olarak yazmışlar ama bu saçmalık. En az 16 GB gerekiyor. Kullanım oranları öyle gösteriyor. İşlemci keza öyle. Bannerlord cidden işlemciye çok aşırı yüklenen bir oyun.

Anladım, low-medium ayarlarda en azından oynatsın yeterli, sistemimin bilincindeyim ultrada oynayamamaya alıştım zaten zamanla... Teşekkür ederim, umarım low ayarlarda da zevk alırım, Warband üzerinden geçicem artık çok sade gelmeye başladı, belki bunda daha fazla içerik olması beni kendine çekerde çok akıcılığı ya da ultra grafikle oynayamamayı unutturur.

Anladım, Low-medium ayarlarda en azından oynatsın yeterli, sistemimin bilincindeyim Ultra'da oynayamamaya alıştım zaten zamanla... Teşekkür ederim, umarım Low ayarlarda da zevk alırım, Warband üzerinden geçeceğim artık çok sade gelmeye başladı, belki bunda daha fazla içerik olması beni kendine çekerde çok akıcılığı ya da Ultra grafikle oynayamamayı unutturur.

Warband'ta şu an var olan o kadar güzel modlar varki açıkçası hepsini denemeye kalksam Bannerlord yüzüne bile bakmazsın. Bannerlord Warband kıyasla verebildiği tek şey yeni nesil grafikler o kadar ve içerik açısından Warband modlarla çoktan Bannerlord'un seviyelerini aştı zaten yıllar önce.

Doğrudur ancak ben yeni başladım ve biraz oynadıktan sonra bazı istediğim şeyleri göremeyince ve bazı şeyler olmayınca vazgeçtim yeniyim yani. modlar nedir, nasıl kurulur falan hiçbir fikrim yok.

Merhabalar.

• MSI GeForce GTX960 128 Bit 1M Edition ekran kartı.
  • Intel Core i5 4690 3.5 GHz işlemci.
  • 8 GB RAM.
  • ASUS h-81Plus anakart.
  • WD 1TB hard disk.

Sistemimde bunlar bulunmakta. Yedi senelik bir sistem, ilk günki performans zaten gitti, bu bilgisayarda kasmadan orta veya düşük ayarlarda olabilir bu oyunu rahatlıkla oynayabilir miyim?
Sistem gereksinimlerine baktım ama tam anlayamadım. Oynayabilirsem de hangi ayarlarda oynayabilirim ortalama?
Sormamdaki diğer soru ise erken erişim oyunu olduğundan dolayı Steam yorumlarında okuduğum kadarıyla optimizasyon problemleri yaşayanları duydum ve aklıma bu soruyu getirdi. Satın alacağım ama oynayamayacağım veya sıkıntı yaşayacağım bir şeye para vermek istemiyorum.
Teşekkür ederim.

Oynayamazsın ben o oyunu 8 GB RAM ile oynamaya çalışmıştım berbat bir deneyim en az 16 GB RAM lazım 8 GB RAM ile öyle bir donma yaşanıyor ki anlatamam. GTX 1050 Ti ve 16 GB RAM var bende ben bile hala doğru düzgün oynayamıyorum çünkü savaşlarda sürekli kasıyor özellikle birlikler bir arada toplandığında FPS düşüyor. Akıcı oynamak için ya patates grafiklerle oynarsın ya da düşük FPS ile oynarsın ki ben düşük FPS ile oynadığım oyunlardan zevk alamıyorum. Bannerlord'un en düşük grafikleri Warband'ten kötü gözüküyor Warband oyna daha iyi. Gerçekten söylüyorum oyunun Low grafikleri hayal edemeyeceğin kadar berbat gözüküyor resmen gözünü kanatıyor. Bu oyunu Low'da oynayacığıma Warband oynamak çok daha iyi 30-40fps ile oyun çıktığından beri haritada gezinmekten gına geldi hala bu haritada neden 40fps aldığımı çözemedim.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim gerçekten çok güzel bir anlatım ve yorum yapmışsın uzunca bir şekilde anlatmışsın. Dediklerinde haklısın zaten daha almamıştım bugün Warband'a bir şans daha verdim ve umduğum gibi gitti, biraz daha normal oynayıp modları denemeyi düşünüyorum bu şekilde içeriğimi daha da zenginleştireceğim. Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı