Mount and Blade Warband askerlerin moralini düzeltmek

türkishlokum

Centipat
Öncellikle sorunumu anlatayım, arkadaşlar ben oyunu satın aldım. Oyunu hilesiz şekilde oynamaya çalıştım lakin yapamadım. Sonra tabii ki bende hileye başvurdum :). Şu an da 320 kişilik bir ordum var kapasitem ise 2 bin. Ama benim bu askerlerimin morali hep bozuk. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Hileli veya hilesiz şekilde, askerim çok olduğundan moral düşük olduğunu biliyorum ama hepsi ayrılmaya başladı. Şimdiden teşekkürler.

Öncellikle sorunumu anlatayım, arkadaşlar ben oyunu satın aldım. Oyunu hilesiz şekilde oynamaya çalıştım lakin yapamadım. Sonra tabii ki bende hileye başvurdum :). Şu an da 320 kişilik bir ordum var kapasitem ise 2 bin. Ama benim bu askerlerimin morali hep bozuk. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Hileli veya hilesiz şekilde, askerim çok olduğundan moral düşük olduğunu biliyorum ama hepsi ayrılmaya başladı. Şimdiden teşekkürler.

Envanterinde yemek bulundur depola moralleri yükselecektir.

Çok fazla askere sahip olduğun için öyle. Askerlerini varsa kalene veya şehrine bırak. Sayıyı 100-200 arasına düşür. Zamanla artacaktır. Onun haricinde birbiriyle savaş halinde olan askerler ordunda bulunuyorsa moral düşer. Veya savaşta olduğun bir krallığın askerlerine sahipsen.

Bildiğim taktikleri yazayım. Düşman olduğun krallıktan asker almamaya çalış. Yemeğini bol ve çeşitli tut. Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama geceleri şehirlerde dinlenince de artıyordu galiba. Eğer Native değilse bazı modlarda askerleri handa kadınlara götürebiliyorsun. Ben en fazla 250 askerle geziyorum. Çoğaldıkça moral azalacaktır.

1- Savaş kazanacaksın (boş boş gezmek moral düşürüyor)
2-Yemek çeşitliliğin olacak (kuru ekmek ile nereye kadar)
3-liderlik yeteneğin olacak (unutma ordular Fatih'lerin ardından yürür vasıfsız birinin peşinden gelen askerler pek istekli olmaz :D *)

3. madde Bannerlord ile ilgili dikkatsiz okuduğumdan araya kaynatmışım.
*=Umarım bunu yanlış anlamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı