Mount and Blade Warband'de moral nasıl yükseltilir?

MantiSQ

Decapat
Daha fazla  
Selam. Ben Mount and Blade Warband Ottoman Scenarios oynuyorum. 90 kişilik bir ordum vardı, şimdiye dek hiçbir savaş kaybetmedim, hep kazandım. Ordumun yemeğini, maaşını vs. hepsini karşıladım ancak moral düşük gözüküyor ve onca eğittiğim askerlerim birlikten ayrılıyor. Bunu nasıl çözebilirim bilen varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Ben Mount and Blade Warband Ottoman Scenarios oynuyorum. 90 kişilik bir ordum vardı, şimdiye dek hiçbir savaş kaybetmedim, hep kazandım. Ordumun yemeğini, maaşını vs. hepsini karşıladım ancak moral düşük gözüküyor ve onca eğittiğim askerlerim birlikten ayrılıyor. Bunu nasıl çözebilirim bilen varsa yazabilir mi?

Mesela asla farklı medeniyetlerden ordu tutmamalisin çok fena moral yiyor

Çok savaşınca moralleri düşüyor. Bir de yemeklere göre moral artabiliyor. Çeşitli yemekler alarak morallerini arttırabilirsin. Eğer yoldaşlar varsa bazı yoldaşlar kavgalı ondan kaynaklı da olabilir. Eğer bir krallığa bağlıysan da düşebiliyor. Ve örneğin nordlarla vaegirleri aynı orduya alman morali düşürür.

Yemek çeşitliliğini arttırın, savaş sıklığını arttırın, sanırım karakter özelliklerinde de buna yönelik özellikler vardı ve asker sayınızı düşürün.

Selam. Ben Mount and Blade Warband ottoman scenarios oynuyorum. 90 kişilik bir ordum vardı, şimdiye dek hiçbir savaş kaybetmedim, hep kazandım. Ordumun yemeğini, maaşını vs. hepsini karşıladım ancak moral düşük gözüküyor ve onca eğittiğim askerlerim birlikten ayrılıyor. Bunu nasıl çözebilirim bilen varsa yazabilir mi?

Farklı milletlerden oluşan birlikleri toplayınca - yiyor ve sık sık muharebe yap fazla puan veren yiyecekleri tercih et sanırım nam falanda etkiliyordu yanlış hatırlamıyorsam 2 yıldır oynamıyorum.

Hatırladığım kadarıyla Warband'da asker sayısını yüksek tutmak zor bir şeydi. Çok fazla olunca moral düşüyordu malesef ki Warban'da NPC'ler gibi 200 kişi ile dolaşmak çok zor belki mümkün değil. Yemek çeşitliliği felan da önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı