Çözüldü Mount Blade 2 Bannerlord RTX 3060 Ti FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Palarush

Kilopat
Daha fazla  
RAM
32 GB ram 4000mhz
Ekran kartı
Gigabyte Aorus 3060Ti
Anakart
asus tuf 370z gamin plus
İşlemci
Intel i5 8600k 4,5 oc
Merhaba arkadaşlar. Bannerlord'da ciddi bir FPS sorunum var. Harita Max 50 FPS çoklu savaslarda 30 FPS altına kadar düşüyor. 25leri görüğüm oldu ve sabit şekilde anlık düşüş değil 25 30 FPS arası kalıyor.
Yarıdımcı olabilir misiniz?

Gigabyte Aorus 3060 Ti
Intel i5 8600K 4,5 OC
32 GB RAM 4000MHz
ASUS TUF 370Z gamin Plus.
850W Gigabyte Aorus PSU
Windows10

Sistem özelliklerimde bu şekilde. Drive'larım güncel M.2'de aynı SSD'ye attım oyunu yine aynı.
1642600373797.png

full ayarlarda 2 k çözünürlükte bu şekilde

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar çıkarıp taktım kartı her ne alaka ise sorun çözüldü. Tam güç kullanıyor şu anda FPS sorunu da kalmadı. Teşekkürler ama ne alaka onu anlamadım anlayan varsa söyleyebilir :)
Benim dikkat ettiğim nokta GPU'nun 102W güç çekmesi. Bu GPU çok daha fazla güç çekmeli. Power Limit mi koydunuz acaba?
Hayır limit yok BF5 wow gibi oyunlarda çekiyor 200 üstü ısınıyorda bunda ısınmada yapmıyor 50-55 derecelerde kalıyor . Normalde Bf5 te mesela 70 derece üstüne kadar çıkıyor
Şimdi en düşük ayarlara çektim köyde açık alanda en yüksek ayarlarda 39 FPS alırken En düşükte 45 FPS alıyorum . Bu da imkansız çözünürlük 1080 yaptım 2k dan yine değişmedi hiç bişey

Son düzenleme:
işlemcim sisteme göre düşük kalmıs olabilir mi peki yinede bu kart ile 20 FPS lere inmesi normal midir ?
Normalde mount and blade'de büyük savaşlarda yapay zeka davranış ve modellemelerinin yükü işlemciye bindiği için fps düşüşleri yaşanır. Sizin durum işlemciyle alakalı gibi görünmüyor.
Sonraki mesajlarından yola çıkarsak bence ortada yazılımsal bir sıkıntı var. Bir ayarla veya sürücülerinle alakalı olabilir. Her nasılsa aslında gpu tam gücünü kullanmamasına rağmen maksimumunda gibi davranıyor gibi.

Arkadaşlar çıkarıp taktım kartı her ne alaka ise sorun çözüldü. Tam güç kullanıyor şu anda FPS sorunu da kalmadı. Teşekkürler ama ne alaka onu anlamadım anlayan varsa söyleyebilir :)

Çözüm

Geri
Yukarı