Çözüldü Mount & Blade Asker Morali Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

moralman

Decapat
Daha fazla  
Mount & Blade oynarken her gün 3-5 asker grubumdan ayrılıyor. Nedenine baktım moralleri düştüğü içinmiş fakat envanterim en güzel moral veren erzaklarla dolu olmasına rağmen moral hep düşük. Çok fazla kale fethediyoruz ve kazanıyoruz. Biliyorum kendi ırklarından düşmanlarla savaşında moralleri düşüyor o yüzden farklı ırklara saldırıyorum ama moralleri hep düşük. Maaşlarını da eksiksiz ödüyorum. Bıktım ben o kadar para veriyorum onlara ama çekip gidiyorlar. Bir fikriniz var mı?

Son düzenleme:
Çözüm
Taşıdığınız asker sayısı 80'den fazlaysa moralleri düşüyor. Fazlalık askerleri kaleye ya da şehre bırakın.
Warband mı oynuyorsun Bannerlord mu? Bannerlord'da nelerin morale etki ettiğini görebiliyorsun zaten, sanırım Warband'da da görebiliyordun. Bannerlord'da moralin üstüne fareyi getirince nelerin ne etkiye sahip olduğunu söylüyor, Warband'da bir menüden bakıyordun. Öğrendikten sonra sorunu çözmesi kolay zaten.

Ne kadar çok askeriniz varsa o kadar çok savaşmanız lazım.

Ben şöyle bir çözüm bulmuştum; askerlerin hepsini bir şehre ya da kaleye bırakıyorum. Yoldaşlarımla ben bir süre bekliyoruz moralimiz mükemmel olunca kaledeki askerleri alıyordum onların da morali mükemmel olmuş oluyordu.

Onun dışında eğer sen A ülkesinin köyünden alıp yetiştirdiğin askerle A ülkesine savaş açarsan ve adamına kendi ülkesinin askerini falan öldürtürsen moralleri düşüyor.

Onun dışında eğer sen A ülkesinin köyünden alıp yetiştirdiğin askerle A ülkesine savaş açarsan ve adamına kendi ülkesinin askerini falan öldürtürsen moralleri düşüyor.

Ben de diyorum orduda neden adam kalmadı.

Neyse arkadaşa gelecek olursam. Dolu dolu bir mesaj atacağım. İyi okur umarım.

Yemeklerin hepsini 4 katı yap. 50 birim olan ekmeği 200 yapabilirsin. Ardından envanterini farklı yemekler ile doldur. En son olarak yemek yeme sıklığını 4 katı arttır. Bu şekilde hile olmadan morali yükseltebilirsin. Bu dediklerimi yapabilmek için, oyunun kodlarını not defteri ile açıp ayarlamak gerekli. Şu an hatırlamıyorum nasıl yapıldığını. Zaman kaybetmemek amacıyla, ekmeği 300 birimde bırakmıştım. Bu oyun mod olmadan veya değişim olmadan oynanmıyor. Kolay gelsin.

Birbirleriyle kavga etmeyen kişileri yaver yapman en iyisi. Soylu olanlara köyleri verip derabey yapılıyor. Bu şekilde hükümdarlık hakların artana kadar yalnız kalmıyor isin. Hanlar üzerinden topladığın kişileri derabey yapamadan önce, hükümdarlık iddiası için göndermeyi unutma.

İstediğini sorabilirsin bunun dışında. Çocukluğum bu oyunla geçti.

Son düzenleme:
Warband mı oynuyorsun Bannerlord mu? Bannerlord'da nelerin morale etki ettiğini görebiliyorsun zaten, sanırım Warband'da da görebiliyordun. Bannerlord'da moralin üstüne fareyi getirince nelerin ne etkiye sahip olduğunu söylüyor, Warband'da bir menüden bakıyordun. Öğrendikten sonra sorunu çözmesi kolay zaten.
Tam olarak nereden?
Warband.
Yazdım onu bildiğimi.
Ben de diyorum orduda neden adam kalmadı.

Neyse arkadaşa gelecek olursam. Dolu dolu bir mesaj atacağım. İyi okur umarım.

Yemeklerin hepsini 4 katı yap. 50 birim olan ekmeği 200 yapabilirsin. Ardından envanterini farklı yemekler ile doldur. En son olarak yemek yeme sıklığını 4 katı arttır. Bu şekilde hile olmadan morali yükseltebilirsin. Bu dediklerimi yapabilmek için, oyunun kodlarını not defteri ile açıp ayarlamak gerekli. Şu an hatırlamıyorum nasıl yapıldığını. Zaman kaybetmemek amacıyla, ekmeği 300 birimde bırakmıştım. Bu oyun mod olmadan veya değişim olmadan oynanmıyor. Kolay gelsin.

Birbirleriyle kavga etmeyen kişileri yaver yapman en iyisi. Soylu olanlara köyleri verip derabey yapılıyor. Bu şekilde hükümdarlık hakların artana kadar yalnız kalmıyor isin. Hanlar üzerinden topladığın kişileri derabey yapamadan önce, hükümdarlık iddiası için göndermeyi unutma.

İstediğini sorabilirsin bunun dışında. Çocukluğum bu oyunla geçti.
Evet yaverlerim aralarında çok kavga ediyorlar. Görmezden gelince de çekip gidiyorlar. Artık az askerle dolaşıyorum.

Evet yaverlerim aralarında çok kavga ediyorlar. Görmezden gelince de çekip gidiyorlar. Artık az askerle dolaşıyorum.

Bir ekmek alınca 50 birim ekmek geliyor. İste onu 200-300 yapabilirsin. 12 saatte bir yemek yiyorlar diye biliyorum. Bunu da 3 saat yap. Oldu bitti. Ne Save bozulur, ne mod, ne hile olur. Native takılırsın böyle.

Mount & Blade oynarken her gün 3-5 asker grubumdan ayrılıyor. Nedenine baktım moralleri düştüğü içinmiş fakat envanterim en güzel moral veren erzaklarla dolu olmasına rağmen moral hep düşük. Çok fazla kale fethediyoruz ve kazanıyoruz. Biliyorum kendi ırklarından düşmanlarla savaşında moralleri düşüyor o yüzden farklı ırklara saldırıyorum ama moralleri hep düşük. Maaşlarını da eksiksiz ödüyorum. Bıktım ben o kadar para veriyorum onlara ama çekip gidiyorlar. Bir fikriniz var mı?

Merhaba, askerlere düzenli savaş yaptırın. Güçlü ve soylu kişilerle yaptırmanız daha fazla morallarini arttıracaktır. Ayrıca kazandıktan sonra fetihi hemen geçmeyin onlarla kazanma çığlığı atın. Yanlış hatırlamıyorum CTRL F5'di kazandıktan sonra otomatik olarak çığlık atma kombinasyonu bu idi. 2-3 Kazanma çığlığı atıp kazandığınız bölgeden çıkın.

Edit: Demek istediğim askerlerle beraber bir süre sevinin.

Ne kadar çok askeriniz varsa o kadar çok savaşmanız lazım.

Ben şöyle bir çözüm bulmuştum; askerlerin hepsini bir şehre ya da kaleye bırakıyorum. Yoldaşlarımla ben bir süre bekliyoruz, moralimiz mükemmel olunca kaledeki askerleri alıyordum. Onların da morali mükemmel olmuş oluyordu.
@moralman, bunu yapmanız bana daha mantıklı geldi. 80 askerle oyun mu biter?

Moral düşükken haydutlarla, bedevilerle, çapulcularla falan da savaşın. Ben böyle yaparak düzeltebiliyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı