Çözüldü Mount & Blade Asker Morali Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

moralman

Decapat
Daha fazla  
Mount & Blade oynarken her gün 3-5 asker grubumdan ayrılıyor. Nedenine baktım moralleri düştüğü içinmiş fakat envanterim en güzel moral veren erzaklarla dolu olmasına rağmen moral hep düşük. Çok fazla kale fethediyoruz ve kazanıyoruz. Biliyorum kendi ırklarından düşmanlarla savaşında moralleri düşüyor o yüzden farklı ırklara saldırıyorum ama moralleri hep düşük. Maaşlarını da eksiksiz ödüyorum. Bıktım ben o kadar para veriyorum onlara ama çekip gidiyorlar. Bir fikriniz var mı?

Son düzenleme:
Çözüm
Taşıdığınız asker sayısı 80'den fazlaysa moralleri düşüyor. Fazlalık askerleri kaleye ya da şehre bırakın.
Ben de diyorum orduda neden adam kalmadı.

Neyse arkadaşa gelecek olursam. Dolu dolu bir mesaj atacağım. İyi okur umarım.

Yemeklerin hepsini 4 katı yap. 50 birim olan ekmeği 200 yapabilirsin. Ardından envanterini farklı yemekler ile doldur. En son olarak yemek yeme sıklığını 4 katı arttır. Bu şekilde hile olmadan morali yükseltebilirsin. Bu dediklerimi yapabilmek için, oyunun kodlarını not defteri ile açıp ayarlamak gerekli. Şu an hatırlamıyorum nasıl yapıldığını. Zaman kaybetmemek amacıyla, ekmeği 300 birimde bırakmıştım. Bu oyun mod olmadan veya değişim olmadan oynanmıyor. Kolay gelsin.

Birbirleriyle kavga etmeyen kişileri yaver yapman en iyisi. Soylu olanlara köyleri verip derabey yapılıyor. Bu şekilde hükümdarlık hakların artana kadar yalnız kalmıyor isin. Hanlar üzerinden topladığın kişileri derabey yapamadan önce, hükümdarlık iddiası için göndermeyi unutma.

İstediğini sorabilirsin bunun dışında. Çocukluğum bu oyunla geçti.
Selam. Saldırmazlık Paktı nedir? Birbirimize saldırmamakla mı alakalı?

@Ramazan Ö Warband konusu kaçırdıktan sonra gelen pişmanlık hissi...

Hocam grup moralini yüksek tutmak için erzaklarınız tam, ordu kapasitesinin bir kısmının boş ve sık sık savaş yapıyor olmanız lazım. İllaki 80 kişi olacak diye bir şey yok. Eğer tam bir envanterle sık sık savaş yaparak ilerliyorsanız moral probleminiz kalmaz.

Onu gönderince 1 ay o ülke ile barış halinde kalıyorsun diye hatırladım. Onu bozup savaş ilan edersen, bir süre sonra oyunda ki tüm ülkeler sana karşı agresifleşiyor.
Çok mantıklıymış aslında. Peki pakt bitince saldırırsam ülkeler agresifleşmez değil mi?
@Ramazan Ö Warband konusu kaçırdıktan sonra gelen pişmanlık hissi...

Hocam grup moralini yüksek tutmak için erzaklarınız tam, ordu kapasitesinin bir kısmının boş ve sık sık savaş yapıyor olmanız lazım. İllaki 80 kişi olacak diye bir şey yok. Eğer tam bir envanterle sık sık savaş yaparak ilerliyorsanız moral probleminiz kalmaz.
Teşekkür ederim. Bir sürü kalem şehrim var zaten para çok envanter full geziyorum ve çok sık savaş yapıyorum bayağı. Asker sayımda da ortalama 100-130 oluyor moraller ortalamanın altında. :(

Mount & Blade oynarken her gün 3-5 asker grubumdan ayrılıyor. Nedenine baktım moralleri düştüğü içinmiş fakat envanterim en güzel moral veren erzaklarla dolu olmasına rağmen moral hep düşük. Çok fazla kale fethediyoruz ve kazanıyoruz. Biliyorum kendi ırklarından düşmanlarla savaşında moralleri düşüyor o yüzden farklı ırklara saldırıyorum ama moralleri hep düşük. Maaşlarını da eksiksiz ödüyorum. Bıktım ben o kadar para veriyorum onlara ama çekip gidiyorlar. Bir fikriniz var mı?

Yemekleri çeşitli yapman gerek düşman krallıktan olan birlikleri atman gerek ve savaşman gerek sürekli savaşman gerek o yüzden bir tane krallığı düşman seç diğerlerinden asker kas.

Eğer askerleriniz güçlüyse, özellikle sınıf olarak yüksekse ve bir krallığa bağlıysanız haydutlarla savaşmak moral yükseltmez düşmanla savaşacaksınız ve askerleriniz en az 1.5 katı falan düşmanla savaşmanız lazım ki morale etkisi olsun.

Siz dediğimi yapın olacaktır. Sadece grupta siz ve yoldaşlarınız olsun kalede veya şehirde dinlenin moral mükemmel olacaktır hemen. Kaleye koyduğunuz askerleri geri alın grup morali düzelmiş olur.

Geri
Yukarı