Mount & Blade II: Bannerlord Multiplayer'da donuyor

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Epic Games üzerinden aldığım Mount & Blade II: Bannerlord oyununda Multiplayer modda oynamaya çalıştığımda, oyuna girer girmez bir donmayla karşılaşıyorum ve oyunu yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Art arda 2-3 defa oluyor bu, sürekli kapatıp açıyorum ve oyun oynama isteği diye bir şey kalmıyor. Oyuna giremeden zaten yarım saat geçiyor. Sürekli yeniden başlatıp duruyorum, oyun yerinde sayıyor açıldığında donuyor aynen şu şekilde;

12.png

Aynen bu şekilde kalıyor. RAM kullanımı %90 civarlarına çıkıyor eğer ondan dolayıysa, yakında RAM takviyesi yapacağım çözülürse yazacağım.

Intel Core i7-8750H
NVIDIA GTX 1050 Ti (Mobile)
8GB 2666MHz RAM
Sistemde M.2 SSD mevcut fakat oyunu HDD üzerinden oynatıyorum.

Benim tahminimce 8GB RAM yetersiz geliyor. Ondan dolayı atıyor ama tam emin değilim. Oyun açıldığı zaman en yüksek ayarlarda 60FPS akıcı bir şekilde oynatıyorum Vsync açıkken.

Bu hafta içinde 8GB RAM takviyesi yapacağım sonuçları yazarım.

Aşağıya bıraktığım rehberi uygular mısınız?

Aşağıya bıraktığım rehberi uygular mısınız?
O testi geçen günlerde yapmıştım bir haftayı geçmedi, bütün sektörler yeşildi.

Oyunu açtığınızda bileşenlerin sıcaklık ve kullanım değerlerini anlık olarak izlediniz mi?
Normal, yani diğer oyunlarda nasılsa onda da öyleydi. 70-75 derece arasında.

Aslında sorunun işlemci, ekran kartı değil de, RAM veya yazılımsal bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Eğer RAM ile alakalı değilse diye eğer başka oyuncularda böyle bir sıkıntı var mı diye merak ediyordum ama forumda pek Bannerlord oynayan yok galiba. 😅

Bende de aynı sorunlar. Ayrıca bazen oyun bittikten sonra tekrar oyuna giremiyorum. Oyna tuşu çalışmıyor falan. Bu sorunun çözümü var mı yoksa oyun daha erken erişimde olduğu için böyle sorunlar normal ve güncellemeler ile çözülür mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı