Mount & Blade II: Bannerlord olmasını istediğiniz özellikler

Oyun çıktıktan sonra rahatlıkla yeni özellikler istediğimi söylerim. Çünkü varolanlar öncekilerin üstüne çok bir şey eklememiş.

Yenilik olarak Seslendirme - Savaş Komutlarının Geliştirilmesi - Yapay Zekanın Gelişmesi - Yeni Görevler - Varolan Krallığın Yönetiminde Hak İddia Etme - Yeni Krallık Kurma - Varis - Yetenek Sistemi gibi özellikler oyuna eklenebilir.

Oyun çıktıktan sonra rahatlıkla yeni özellikler istediğimi söylerim. Çünkü varolanlar öncekilerin üstüne çok bir şey eklememiş.

Yenilik olarak Seslendirme - Savaş Komutlarının Geliştirilmesi - Yapay Zekanın Gelişmesi - Yeni Görevler - Varolan Krallığın Yönetiminde Hak İddia Etme - Yeni Krallık Kurma - Varis - Yetenek Sistemi gibi özellikler oyuna eklenebilir.
Varolan krallığın yönetiminde hak iddia etme özelliği ben de istiyorum. Gelse gerçekten iyi olur.

Varolan krallığın yönetiminde hak iddia etme özelliği ben de istiyorum. Gelse gerçekten iyi olur.

Fire and Sword yapımında tüm krallıklar için olmasa bile böyle bir seçenek vardı. Oyuna çeşitlilik katacağını düşünüyorum. Sıfırdan krallık kurmak yerine kendine yakın gördüğün krallığı yönetmek daha cazip olabilir.

Bu istediğim çoğu şey gelmeyecek biliyorum ben yinede yazmak istedim.​
  • Savaş meydanında savaş başlamadan önce askerlerimize konuşup moral verme
  • Halka balkon konuşması yapabilme
  • Özel askerlerimizi oluşturabilme
  • Kral olduğumuzda taç takabilme
  • Kamp kurup askerlerimizle sohbet etme
  • Paralı askerlerin ihanet edebilir olması
  • Zafer kazandığımızda halkın şehir meydanlarında şölen yaparak bizi karşılaması veya çok fazla yenilgi aldığımızda halkın isyan çıkarması
  • Görevlerin tekrara düşmemesi
  • Uzuvların kopabilmesi
  • Her şehrin farklı bir başlangıç şekli olması
  • Ağır zırhlı askerlerin daha yavaş hareket etmesi
  • Daha iyi politika sistemi ve arkadan iş çevirme (suikast, mevki yükseltme veya düşürme, kralın karısını ayartma... )
  • Şehirde giydiğimiz kıyafet ile savaş meydanındaki kıyafetimizim farklı olması
  • Prenseslerle evlenip kral olabilme
  • Gerçekçi ses efektleri (ordunun ayak sesleri, kalenin yıkılma sesleri...)
  • Bizim yanımızda savaşacak komutanların gerçekçi bir şekilde orduyu savaş meydanında yönetebilmesi
  • Hava koşullarının savaşa etki etmesi
  • Ticaret yaparak tecrübe kazanma
  • Kral olduğumuzda halkın sorunlarını dinleme ve gizlice halkın arasına karışıp olan bitenleri öğrenme
  • Gerçekçi savaş alanı taktikleri (kalkan duvarı, mızrak duvarı...)
  • Kale kuşatmalarında akla gelebilecek her türlü ortaçağ aletlerinin kullanılabilmesi
  • Her kalenin, şehrin farklı şekillerde ele geçirilebilmesi
  • Şehirlerde daha çok aktivite olması
  • Daha kaliteli diyalogların olması ve seçimlerimizin oyun evrenine etki etmesi
  • Bir birinden farklı yüzlerce karakterin olması
  • Şehirlerin, köylerin, kalelerin tasarımı birbirinden farklı olması
  • Deniz savaşlarının eklenmesi
  • Co-op oynanabilmesi
  • Oyunun hikayesi hakkında daha çok açıklama yapılması
  • Oyuna yeni başlayanlara doğru düzgün oyunun öğretilebilmesi
  • Zırh ve silahlarımızın özelleştirilebilmesi
  • İstediğimiz herkesi idam ettirilebilmesi
  • Otomatik savaşlarda seviyesi yüksek askerlerimizin çapulculara ölmemesi
  • Vuruş hissi olması
  • Haydut, tüccar, isyancı, köylü, köle, korsan olarak oyuna başlanabilmesi
  • Oyun hatalarının fazla olmaması
  • Oyununa sürekli DLC ve güncellemelerin gelmesi
  • Optimizasyonun iyi olması
  • Oyunun Geforce Now'a gelmesi
Arkadaşımın bahsettiği özellikler getirilirse bende çok sevinirim herşeyi özetlemiş. Bunların yanında ekstra olarak gelmesini beklediğim birkaç özellik. Savaşa başlamadan önce askerleri konuşlandırma olması savaş başlamadan önce taktiğimizi belirleyebiliriz ve o sırada askerlere konuşma yapıp moral verebiliriz, savaş haritası olması ve savaş haritası üzerinden askerlerimizin konumunu görebiliriz ve mancınıkların atış yaptığı yeri görebiliriz, normal savaşlarda da alevli mancınık, alevli ok gibi olaylar olması böylelikle gece savaşlarında çok güzel savaş deneyimleri olabileceğini düşünüyorum çünkü filmlerde okun açısını almak için ilk el alevli ok fırlatıp maksimum açısına bakıyorlar ve açıya göre ok atıyorlar. Bu ilk atılan alevli ok gece savaşı için toprakta saplanıp bize maksimum ok atış mesafesini gösterebilir. Oyun kasmaması için alevli ok, işaretli ok, hem alevli hem işaretli ok ayrı seçeneklerde olabilir ve sadece bir iki kez işaterli ok ateşlenir. Her ordunun başına bir subay ve çavuş getirilip ordu düzeni sağlanılabilir. Mesela çavuş olmadan okcu gurubu rastgele ateş ederken çavuş geldiği zaman düzenli bir şekilde ateş etmeye başlarlar. Küçük guruplara çavuşlar, gurupların toplanmış haline subay gelebilir. Kalkanlı askerler veya atlılar filmlerdeki gibi kalkanlarıyla ve mızraklarıyla daha çok stratejik gurup pozisyonuna sahip olabilirler (ör: kare kalkanlı birimlerin bir araya gelip kutu şeklini alması atlar üstünde mızraklarıyla üstün pozisyonda olması veya zırhlı atlı birimlerin piyadeleri yarıp geçmesi ve dağıtması). Birde at var ama at arabası yok oyunda ekstra olarak ticaretler vs için at arabası gelebilir ve bazı at arabaları 1 atla bazıları 2 atla bazılarıda 4 atla kullanılabilir .Bu at arabaları mancınık veya sefer yapılacakken mühümmat taşımak için de kullanılabilir. Atların ve develerin üstüne eğer yerleştirilerek ticarete uygun hale getirilebilir ve daha fazla yük taşıyabilir, yani bahsetmek istediğim her ata bir yük eğeri. Oyunda kendimiz tüccarlık yapıp para kazanabiliriz ve bu şekilde kendi ordumuzu daha rahat şekilde oluşturabiliriz. Birde oyuna meslek seçimi gelebilir. Seçilen mesleğe göre bilinip hangi meslekteyse o mesleğin koşullarına göre esktra puanlar kazanabiliriz (örn: tüccar, haydut, komutan, esnaf, gezgin vs gibi) Soylular at arabasına binip seyehat edebilir bu seyehatler sırasında bize koruma görevleri verilebilir. Oyunda mancınıkları ve diğer aletleri üretebilmesi için bu tarz mekanik becerileri olan yoldaşlar bulup onlarla çalışabiliriz. Bu yoldaşlar şehirlerde mancınık, at arabası, büyük ok vb araçları yapar bizde kuşatma için şehirden at arabalarıyla bu araçları taşıyabiliriz. Kuşanma olmadan baskın yapıp bu teknolojik aletleri ele geçirebiliriz. Bu sayede oyun dinamiği daha gerçekçi hale gelebilir. Gökten mancınık inmemiş olur. Şehirlerde silah atolyeleri kurabiliriz ve yoldaşlarımızı başına geçirebiliriz bu sayede mekanik yeteneği iyi olan yoldaşımız orada mancınık yapar, demirciliği iyi olan yoldaşımız kılıç yapar, at eğitmeni olan yoldaşımız atı eğitir, okçuluğu iyi olan yoldaşımız ok yapar ve bu yoldaşlarımızın yanına asker verip askerlerin belli bir kademeye kadar eğitilmesini belli bir ücret karşılığında sağlayabiliriz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı