Mount & Blade: Warband açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Onur Sonmez

Decapat
Daha fazla  
Bugün aldım oyunu fakat açılmıyor. Herhangi bir tepki vermiyor. Oyunu başlatamadım. LogFile linki: Logfile

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

İşlemci modelinizi belirtin.

McAfee kaynaklı olabilir, kaldırıp deneyin mümkünse. Kaldırmayacaksanız da gerçek zamanlı korumasını devredışı bırakabilirsiniz.

NVIDIA sürücünüz de biraz eski. Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp aşağıdaki sürücüyü kurun.

Sürücü kaldırma rehberi: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamayı da deneyebilirsiniz denemediyseniz.

İşlemci modelinizi belirtin.

McAfee kaynaklı olabilir, kaldırıp deneyin mümkünse. Kaldırmayacaksanız da gerçek zamanlı korumasını devredışı bırakabilirsiniz.

NVIDIA sürücünüz de biraz eski. Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp aşağıdaki sürücüyü kurun.

Sürücü kaldırma rehberi: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamayı da deneyebilirsiniz denemediyseniz.
NVIDIA sürücümü güncelledim, McAfee güvenlik programını kaldırdım, Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım fakat hâlâ açılmıyor. Başka bir çözüm yolu var mı ? (İşlemcim Intel® Core™ i5-10300H CPU @ 2.50GHz)

@Onur Sonmez

Intel işlemcinizin modelini belirtmenizi söylemiştim.

Warband başlatıcısının ayarlarında ''Ekran'' sekmesinin ekran görüntüsünü de paylaşın.

Intel sürücülerini de güncelledikten sonra (önce işlemcinizi belirtmeniz gerek) sorun devam ederse yeni bir rapor paylaşırsınız.

Belirtmişsiniz şimdi, aşağıdaki sürücüyü kurun. Yine öncesinde eskisini DDU ile kaldırın.

@Onur Sonmez

Intel işlemcinizin modelini belirtmenizi söylemiştim.

Warband başlatıcısının ayarlarında ''Ekran'' sekmesinin ekran görüntüsünü de paylaşın.

Intel sürücülerini de güncelledikten sonra (önce işlemcinizi belirtmeniz gerek) sorun devam ederse yeni bir rapor paylaşırsınız.

Belirtmişsiniz şimdi, aşağıdaki sürücüyü kurun. Yine öncesinde eskisini DDU ile kaldırın.

Warband başlatıcısı açılmıyor. Steamden açmayı denedim "Çalışıyor" yazıp ardından kapanıyor. Herhangi bir sekme veya bir görüntü elde edemiyorum. Oyuna hiç giremedim.

Tamamdır o zaman, yukarıda belirttiğim Intel sürücüsü kurulumu işe yaramazsa yeni bir Process Monitor raporu paylaşırsınız.

Sürücü kurulumu sonrası oyuna girmeyi denemeden önce Belgeler klasöründeki Mount&Blade Warband dosyalarını da silin.

Tamamdır o zaman, yukarıda belirttiğim Intel sürücüsü kurulumu işe yaramazsa yeni bir Process Monitor raporu paylaşırsınız.

Sürücü kurulumu sonrası oyuna girmeyi denemeden önce Belgeler klasöründeki mount&blade Warband dosyalarını da silin.

Belgeler klasörümde mount&blade Warband dosyası yok? (oyunu D diskine (HDD) kurdum)

@Onur Sonmez oyun hiç çalışmadığı içindir o zaman. Öncesinde oyunu korsan olarak oynadıysanız eski save dosyası vesaire kalmış olabilir diye düşünerek yazmıştım. Intel sürücüsü kurulumu sonrası yeni bir rapor paylaşırsınız o zaman.

@Onur Sonmez oyun hiç çalışmadığı içindir o zaman. Öncesinde oyunu korsan olarak oynadıysanız eski Save dosyası vesaire kalmış olabilir diye düşünerek yazmıştım. Intel sürücüsü kurulumu sonrası yeni bir rapor paylaşırsınız o zaman.

LogFile: Logfile
Tekrar bakarsanız çok memnun olurum. İlginiz için tekrar ve tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim, ne demek.

NVIDIA sürücüsü güncellenmiş ama Intel sürücüsü hala aynı gözüküyor. Intel sürücüsünü de kurduğunuza emin misiniz?

Bir de oyunu dosya konumundaki mb_warband.exe dosyasını çalıştırarak açmayı deneyin. Ne tepki veriyor gözlemleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı