Mount & Blade: Warband nasıl oynanır?

En popüler
Bunları nasıl yapacağımı bilmiyorum işte maalesef, Krallıklardan birine girmeye çalışırken askerlere sıkıp 4-5 kere esir alınıp kaçtım :D
En popüler yolu ilişkinin iyi olduğu bir krallığın köylerinden adam toplayıp eğitmek. Çapulcuları felan dövüp kolayca eğitebilirsin. Başka tavsiye almana gerek yok kendi kendine öğrenmen daha zevkli olur.
Çok gelişmeden krallıklarla aranı bozma sadece.

Bunu alıcin, exe'yi çalıştiricin...

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    5,2 KB · Görüntüleme: 28
İlk yapman gereken gücünün yettiği haydutları öldürerek ekipmanlarını geliştirmek ve biraz para kasmak olmalı. Bunu 30dk filan yapsan eğer dövüş mekaniklerine de hakimsen yeterli bir süre zaten.
Ardından Nord'ların bölgesine gidip Sea Raider'ları avlamalısın. Haydutlardan bulabileceğin en iyi ekipmanlar onlarda yani kendinin ve yoldaşlarının ekipmanlarını iyice geliştirebilirsin böylece.
Savaşta yendiğin askerleri kölecilere satarak da çok kolay para kazanabilirsin.

Mutlaka yanına yoldaş al.
Bir doktor, bir izci ve bir mühendis şart. Ben bu kombinasyonu kullanıyordum:
Jeremus - Healer
Deshavi - Scout
Firentis - Trainer & Persuasion
Lezalit - Trainer & Persuasion
Artimenner - Engineer & Tactics
Nizar - Looter
Marnid - Trader

Jeremus'u okçu yapmanı tavsiye ederim. Doktorun hemen ölmemeli.
Buradan yoldaşların özelliklerine bakabilirsin.

Kendini geliştirdikten sonra güçlü görünen krallıklardan birine katıl ve savaşarak daha da güçlenmeye çalış. Bir süre sonra kendi krallığını kurabilirsin zaten.

Köy yağmalamak vs. gibi onur ve şöhret kaybettiren şeyler yapma ileride krallığını kurduğunda sana lazım olacak bunlar.

İlk yapman gereken gücünün yettiği haydutları öldürerek ekipmanlarını geliştirmek ve biraz para kasmak olmalı. Bunu 30dk filan yapsan eğer dövüş mekaniklerine de hakimsen yeterli zaten.
Ardından Nord'ların oraya gidip Sea Raider'ları avlamalısın. Haydutlardan bulabileceğin en iyi ekipmanlar onlarda yani kendinin ve yoldaşlarının ekipmanlarını iyice geliştirebilirsin böylece.

Paran yetiyorsa mutlaka yanına yoldaş al.
Bir doktor, bir izci ve bir mühendis şart. Ben bu kombinasyonu kullanıyordum:
Jeremus - Healer
Deshavi - Scout
Firentis - Trainer & Persuasion
Lezalit - Trainer & Persuasion
Artimenner - Engineer & Tactics
Nizar - Looter
Marnid - Trader

Buradan yoldaşların özelliklerine bakabilirsin.

Kendini geliştirdikten sonra güçlü görünen krallıklardan birine katıl ve savaşarak daha da güçlenmeye çalış. Bir süre sonra kendi krallığını kurabilirsin zaten.

Köy yağmalak gibi onur ve şöhret kaybettiren şeyler yapma ilerde sana lazım olacak.
Savaşta yendiğin askerleri kölecilere satarak çok kolay para kazanabilirsin.
Peki köy yağmalayıp onur ve şöhret düşürüp sonra turnuva gibi bir yerlerde onur+şöhret kassam ve nötrlesem :D

Peki köy yağmalayıp onur ve şöhret düşürüp sonra turnuva gibi bir yerlerde onur+şöhret kassam ve nötrlesem :D

Yine de sen bilirsin ama bence uğraşmaya değmez vakit kaybedersin. Zaten başka lordlarla savaştıkça daha değerli köleler elde etmiş oluyorsun ve daha hızlı para kazanıyorsun. Turnuvalardan önce kayıt alıp birkaç kere deneyebilirsin kolay yoldan kazanmak istiyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı