Çözüldü Mount & Blade: Warband'da FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Acerdll

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. İyi forumlar. Warband oyununu çok severek oynarım tam da sistemimi kastırmayan bir baş yapıtlardan birisi bana göre, fakat 3 hafta önce Windows 10 ghost spectre Edition'dan Windows 11 haline geçiş yaptım tüm oyunlarım ve dosyalarım D diskinde yedekteydi. Windows 11 kurulduktan sonra normal olarak oyunlar çalıştı bir hata almadım fakat aynı şey Warband için geçerli değildi. Normalde seyahat ekranında sabit 60 en az minimum 55 alıyordum. Savaş ekranlarında 60-50 arası gidip geliyordu. Geçişten sonra ayarlar minimum olmasına rağmen çok kasıyor seyahat ekranında 60 yerine 40 savaş yerinde ise yine aynı şekilde 40FPS alıyorum çözümü nedir acaba? Oyunu sildim şu an tekrar yüklüyorum (oyun orijinal değil).

Sistemim.
Intel Core 2 Duo 2.26GHz
3GB RAM.
NVIDIA GeForce 6900M GS (512MB)

Windows + R --> regedit (yedekleyin ilk önce) --> HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore --> GameDVREnabled, çift tık, 1'i 0 yapın, tamam diyin, çıkın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\ApplicationManagement\AllowGameDVR --> value çift tık, 1'i 0 yapın, tamam diyin, çıkın.

Yeniden başlatın.

Windows + R --> regedit (yedekleyin ilk önce) --> HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore --> GameDVREnabled, çift tık, 1'i 0 yapın, tamam diyin, çıkın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\ApplicationManagement\AllowGameDVR --> value, 1'i 0 yapın, tamam diyin, çıkın.

Yeniden başlatın.
Deneyip sonucunu söyleyeceğim teşekkürler.

Bu arada Windows 10'daki bazı özellikleri geri getirmek isterseniz şu konuya da bakabilirsiniz:

Merhaba. İyi sosyaller. Warband oyununu çok severek oynarım tam da sistemimi kastırmayan bir baş yapıtlardan birisi bana göre, fakat 3 hafta önce Windows 10 ghost spectre Edition'dan Windows 11 haline geçiş yaptım tüm oyunlarım ve dosyalarım D diskinde yedekteydi. Windows 11 kurulduktan sonra normal olarak oyunlar çalıştı bir hata almadım fakat aynı şey Warband için geçerli değildi. Normalde seyahat ekranında sabit 60 en az minimum 55 alıyordum. Savaş ekranlarında 60-50 arası gidip geliyordu. Geçişten sonra ayarlar minimum olmasına rağmen çok kasıyor seyahat ekranında 60 yerine 40 savaş yerinde ise yine aynı şekilde 40FPS alıyorum çözümü nedir acaba? Oyunu sildim şu an tekrar yüklüyorum (oyun orijinal değil).

Sistemim.
Intel Core 2 Duo 2.26GHz
3GB RAM.

Kanka benim sistem seninkinden biraz daha iyi ama ben savaş yerinde savaşın büyüklüğüne göre FPS düşüklüğü alıyorum Max 45 FPS civarında oluyor senin FPS nasıl 55-60 FPS oluyor HDD alanını öğrenebilir miyim en yakın zamanda dönüş yaparsan sevinirim.

Kanka benim sistem seninkinden biraz daha iyi ama ben savaş yerinde savaşın büyüklüğüne göre FPS düşüklüğü alıyorum Max 45 FPS civarında oluyor senin FPS nasıl 55-60 FPS oluyor HDD alanını öğrenebilir miyim en yakın zamanda dönüş yaparsan sevinirim.

Merhaba. İyi sosyaller. Warband oyununu çok severek oynarım tam da sistemimi kastırmayan bir baş yapıtlardan birisi bana göre, fakat 3 hafta önce Windows 10 ghost spectre Edition'dan Windows 11 haline geçiş yaptım tüm oyunlarım ve dosyalarım D diskinde yedekteydi. Windows 11 kurulduktan sonra normal olarak oyunlar çalıştı bir hata almadım fakat aynı şey Warband için geçerli değildi. Normalde seyahat ekranında sabit 60 en az minimum 55 alıyordum. Savaş ekranlarında 60-50 arası gidip geliyordu. Geçişten sonra ayarlar minimum olmasına rağmen çok kasıyor seyahat ekranında 60 yerine 40 savaş yerinde ise yine aynı şekilde 40FPS alıyorum çözümü nedir acaba? Oyunu sildim şu an tekrar yüklüyorum (oyun orijinal değil).

Sistemim.
Intel Core 2 Duo 2.26GHz
3GB RAM.

Kanka buradan yaz nedense üyeliğim reddedilmiş sana mesaj attıktan sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı