Mouse çalışıyor fakat klavye algılamıyor

burakkucuksubasi

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle şöyle anlatayim sistemim garantiden geldi açtım herşeyi taktım açıldı mouse USB li onu da taktım sorun yok klavyeyi taktım klavye sapıtmaya başladı bir tuşa basıyorum yazmıyor ses açıp kapatıyor başka harfler yazıyor vs ben önce klavye bozuldu sandım vatandan gidip bi klavye aldım geldim onu taktım onun önce hiç ışığı yanmadı ondan sonra yandı USB yi içeriye doğru bastırdığımda çalıştı portlarda mı sorun var dedim önce bütün portlara mouse ve flaş taktım çalışıyor. Aldım klavyeyi vatana götürdüm bozuk diye orda adam önünde laptopa taktı sorunsuz çalıştı neyse 1 gün sonra sistemi alıp bilgisayarcıya götürdüm anlattım sorunu orda benim bilgisayarı açtık klavyeyi taktık sorunsuz çalıştı adam elektrikle ilgili bir sorun olabileceğini söyledi acaba benim prizde bir problem mi var bilmiyorum baktım prizde topraklama da var ama voltajı ölçtürmek için yarın birisi gelip bakacak bilmiyorum sorun nerde tam olarak anlayamadım.

Bunları birisi gelip baktıktan sonra yazsaydın. :)
Birisi gelip baktı yok dedi elektrikle ilgili değil dedi Suriyeliydi yani tam anladımı bilmiyorum ama voltajı ölçmedi yani priz zayıflamış dedi onu sıkıştırdı bundan yapmaz dedi gitti
UPS alarak voltaj sorunlarını tamamiyle çözebilirsiniz.
Çok pahalı kardeşim voltaj sorunu var ise başka şekilde halledemezmiyiz bunu yani şimdi sorunum bilgisayardan kaynaklı diye garantiye yollayacaktım bende ama bilmiyorum kafam karışık birisinin gelip voltajı mı ölçmesi gerekiyor.

Çok pahalı kardeşim voltaj sorunu var ise başka şekilde halledemezmiyiz bunu yani şimdi sorunum bilgisayardan kaynaklı diye garantiye yollayacaktım bende ama bilmiyorum kafam karışık birisinin gelip voltajı mı ölçmesi gerekiyor.
Prizle alakalı bir sorun diye düşünüyorsanız başka odadaki bir prizde deneyebilirsiniz, yahut komşunuzda falan. Düzelmez ise anlayan bir elektrikçiyle konuşup durumu bildirin, ucuza çözülecek bir şey ise elektrikçi evdeki elektrik sorununu çözsün. Bunlara rağmen sorun çözülmezse UPS şart gibi.

Prizle alakalı bir sorun diye düşünüyorsanız başka odadaki bir prizde deneyebilirsiniz, yahut komşunuzda falan. Düzelmez ise anlayan bir elektrikçiyle konuşup durumu bildirin, ucuza çözülecek bir şey ise elektrikçi evdeki elektrik sorununu çözsün. Bunlara rağmen sorun çözülmezse UPS şart gibi.
Evde şöyle birşey var ama bu işe yarar mı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    96,1 KB · Görüntüleme: 32
Öncelikle şöyle anlatayim sistemim garantiden geldi açtım her şeyi taktım açıldı mouse USB'li onu da taktım sorun yok klavyeyi taktım klavye sapıtmaya başladı bir tuşa basıyorum yazmıyor ses açıp kapatıyor başka harfler yazıyor vs ben önce klavye bozuldu sandım Vatan'dan gidip bir klavye aldım geldim onu taktım onun önce hiç ışığı yanmadı ondan sonra yandı USB'yi içeriye doğru bastırdığımda çalıştı portlarda mı sorun var dedim önce bütün portlara mouse ve flash taktım çalışıyor. Aldım klavyeyi Vatan'a götürdüm bozuk diye orada adam önünde laptopa taktı sorunsuz çalıştı neyse 1 gün sonra sistemi alıp bilgisayarcıya götürdüm anlattım sorunu orada benim bilgisayarı açtık klavyeyi taktık sorunsuz çalıştı adam elektrikle ilgili bir sorun olabileceğini söyledi acaba benim prizde bir problem mi var bilmiyorum baktım prizde topraklama da var ama voltajı ölçtürmek için yarın birisi gelip bakacak bilmiyorum sorun nerede tam olarak anlayamadım.

Bende benzer bir sorun vardı ve sorunu aygıt yöneticisinden çözdüm aygıtı kaldırıp driverlarını siliyorsun ve çıkarp tekrar takıyorsun bu işlemi yaptıktan sonra aygıtı manual olarak güncelleme yapıyorsun ben bu şekilde çözdüm bende de mouse ışığı yanıyordu fakat bir türlü hareket etmiyordu. Bir dene derim?

Geri
Yukarı