Mouse hareket ettirince Lenovo 15ARH05'ten cızırtı sesi gelmesi

Abdulmetin_yyl

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce almış olduğun Lenovo Ideapad Gaming 3 15ARH05 modelinde kablolu mouse takıp oynatınca cızırtı sesi gelmekte. Durduğunda ses gidiyor ancak hareket edince geliyor. Ses hoparlöre yakın bir yerden gelmekte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sesin aynısı durum hakkında önerisi olan var mı? Garantiye göndersem kusur olarak görülür mü?

CPU VRM'lerinden geliyor o ses. Fareyi hareket ettirirken, klavyede tuşa basarken ve bazen de sayfalarda aşağı yukarı kaydırırken oluyor. Güç planını değiştirdiğinde sesin şiddeti değişebilir.
Bende ses kulaklığa da geliyor. Tüm kulaklıklara gelmiyor ama bazılarında sesi duyabiliyorum. Ayrıca bazı kulaklıklarda hiçbir şey yapmıyorken cızırtı da yapıyor. Çok sıkıntılı bir problem yani.

Benim masaüstü bilgisayarımda da bu ses mevcut, saçma bir şekilde eğer farenin programından rapor hızını düşürürsem ses de düşüyor. Coil whine olduğunu düşünüyorum.

1621124491697.png

çok ilginç internet alışverişinde bildiğim kadarıyla 14 gün koşulsuz, bence bu mağazadan alımlarda geçerlidir...

hocam napacaksınız karar verdiniz mi, ya da bir çözüm bulabildiniz mi?
Coil whine sesini garanti kapsamına almıyorlar normal bir durum diyorlar şaka gibi 9k para veriyorsun, askeri ücretle 3 ay çalışsan bilgisayarı alamazsın sanki oyuncak alıyormuşuz gibi dalga geçiyorlar. Mousedan dolayı oluşan ses için mail istediler, videousunu onu gönderdim cevap bekliyorum.
Mediamarkt dediğim gibi servise gönderin diyor, iade almıyor.

Coil whine sesini garanti kapsamına almıyorlar normal bir durum diyorlar şaka gibi 9k para veriyorsun, askeri ücretle 3 ay çalışsan bilgisayarı alamazsın sanki oyuncak alıyormuşuz gibi dalga geçiyorlar. Mousedan dolayı oluşan ses için mail istediler, videousunu onu gönderdim cevap bekliyorum.
Mediamarkt dediğim gibi servise gönderin diyor, iade almıyor.
Hocam alırlar geri bence, zorlayın sonuna kadar olmadı tüketici mahkemeleri yoluna başvurun
Coil whine sesini garanti kapsamına almıyorlar normal bir durum diyorlar şaka gibi 9K para veriyorsun, askeri ücretle 3 ay çalışsan bilgisayarı alamazsın sanki oyuncak alıyormuşuz gibi dalga geçiyorlar. Fareden dolayı oluşan ses için mail istediler, videousunu onu gönderdim cevap bekliyorum.
MediaMarkt dediğim gibi servise gönderin diyor, iade almıyor.

@Abdulmetin_yyl Hocam, naptınız son durum ne iade edebildiniz mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı