Mouse sadece benim PC'mde çalışmıyor

WarcoM

Hectopat
Merhaba,

Birdenbire USB mousem çalismamaya basladi. Baska bilgisayarda denedim orada çalisiyordu, hatta kablolu bir mouse taktim ve o da çalismadi. USB portuna baska bir cihaz taktigimda çalisiyor ve kullandigim mouse driverla çalisan mouselardan degil, bu duruma anlam veremiyorum. Driver Booster uygulamasindan ve bir çok uygulamadan driver testi yaptim ve hepsi güncel durumda. Format atmama ragmen sonuç yine degismedi. Aygit yöneticisi'nin Evrensel Veri Yolu Denetleyicileri sekmesinde bulunan Universal Serial Bus (USB) Denetleyicisi kisminin hepsi ünlemli görünüyor, Fare ve diger isaret aygitlari kisminda ise sadece TouchPad görünüyor. Elimden gelen her seyi yapmama ragmen bu sorun çözemedim. Nasil çözecegim konusunda yardimci olursaniz çok mutlu olacagim.

Iyi Günler.

Dosya Ekleri

• usb.png
    usb.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
USB'lerin hepsini aygıt yöneticisinden kaldırın. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun devam ederse başka bir yol deniyelim.

Windows, cihazın sürücülerini yüklerken bir hatayla karşılaştı diyor ve ek açıklamada buldu ancak yüklenemedi diyor. Bunu da daha önce denemiştim siz söyleyince tekrarladım ama sonuç maalesef aynı.

Merhabalar, benzer bir olay başıma geldi. Ben çözüm yolumu anlatayım. Aygıt ve yazıcılar kısmından fareye sağ tıklayıp cihazı kaldırın, öncesinde eğer otomatik sürücü yükleme açık ise buradan kapatın;
Aygıtlar ve yazıcılar > Bilgisayar simgesi > Aygıt yükleme ayarları > Hayır.
Eğer var ise mouse sürücülerini de kaldırınız. Sonrasında fareyi bir başka bilgisayarda deneyip tekrar kendi bilgisayarınıza takın.

Bir kaç kere tekrarlarsanız büyük ihtimalle çözülecektir probleminiz. Farklı olarak USB sürücüsünü kaldırmayı da deneyebilirsiniz aynı şekilde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı