Mouse takılma donma sorunu çözümleri

humingbirdie

Hectopat
Makaleler
7
Herkese iyi forumlar. Yaklaşık 4 ay önce aldığım mouse anlık FPS düşüşü gibi takılma donma yapmaya başladı. İnternet den araştırarak birkaç çözüm yöntemi denedim. En sonunda yine kendim düzelttim. Bunları sırasıyla yazıyorum. Umarım faydası olur.
1.Aygıt yöneticisinden driver güncellemek ya da kadldırıp yeniden kurmak
2.Farklı USB girişine takmak
3.Aygıt yöneticisinden USB kök Hub'ların güç yönetimi kısmından güç kazancı sağlama kısmını kapatmak.
4.Eğer herhangi bir oynama var ise mouseun altındaki ışığın kırılmasını sağlayan plastik şeffaf bir parça var onu bant veya uhu ile sabitlemek.
5.Ayrıca bu yukarıda bahsettiğim parçayı temizlemek.
6.Zaten 4 ve 5. maddeler için mouseun içini açmıştım içini incelerken optik kısmına yakın lambanın ucunun belirgin bir şekilde kirli olduğunu fark ettim ve burayı temizledim. Ondan sonra düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar ben yapamıyorum bu sorunu yaşayan ve düzelten varsa nolur şuraya bir yazsında discorddan olur farklı bi yerden olur bana anlatsın ben yapamadım
mousepadı kaldırdım düzeldi
arkadaşlar ben yapamıyorum bu sorunu yaşayan ve düzelten varsa nolur şuraya bir yazsında discorddan olur farklı bi yerden olur bana anlatsın ben yapamadım
mousepadı kaldırdım düzeldi
edit; mousepadı kaldırdım düzeldi

Son düzenleme:
Herkese iyi sosyaller. Yaklaşık 4 ay önce aldığım mouse anlık FPS düşüşü gibi takılma donma yapmaya başladı. İnternetden araştırarak birkaç çözüm yöntemi denedim. En sonunda yine kendim düzelttim. Bunları sırasıyla yazıyorum. Umarım faydası olur.
1.Aygıt Yöneticisi'nden driver güncellemek ya da kadldırıp yeniden kurmak.
2.farklı USB girişine takmak.
3.Aygıt Yöneticisi'nden USB kök Hub'ların güç yönetimi kısmından güç kazancı sağlama kısmını kapatmak.
4.eğer herhangi bir oynama var ise farenin altındaki ışığın kırılmasını sağlayan plastik şeffaf bir parça var onu bant veya uhu ile sabitlemek.
5.ayrıca bu yukarıda bahsettiğim parçayı temizlemek.
6.zaten 4 ve 5. maddeler için farenin içini açmıştım içini incelerken optik kısmına yakın lambanın ucunun belirgin bir şekilde kirli olduğunu fark ettim ve burayı temizledim. Ondan sonra düzeldi.

Hocam bende de tıklarken cevap vermeme sorunu var sizinkine bağlı olarak aynı yöntemlerden çözülebilir mi yoksa farenin kendisi ile mi alakalı? USB girişini değiştirdim yine devam ediyor. CS:GO oynarken karşımdaki düşmana sıkarken aniden duruyor mermi gitmiyor tekrar bastığımda anca gidiyor mecbur Clutch atmak zorunda kalıyorum her seferinde. Bazen hiç tepkime vermiyor basıyorum mermi atmıyor.

Hocam bende de tıklarken cevap vermeme sorunu var sizinkine bağlı olarak aynı yöntemlerden çözülebilir mi yoksa farenin kendisi ile mi alakalı? USB girişini değiştirdim yine devam ediyor. CS:GO oynarken karşımdaki düşmana sıkarken aniden duruyor mermi gitmiyor tekrar bastığımda anca gidiyor mecbur Clutch atmak zorunda kalıyorum her seferinde. Bazen hiç tepkime vermiyor basıyorum mermi atmıyor.

Aynı sorun bende de var çözebildin mi?

Geri
Yukarı