Fare tekerleği fazladan kayıyor

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, şu an Blender'da oyunum için TV modeli yapıyorum. Fakat mouse kendi kendine fazladan kayıyor. Bunu nasıl düzeltirim?

Yani bir tıklama/adım gibi düşünürsek. tek bir adım çevirince birden fazla mı dönüyor? Tekerleğin de bir modülü var. O modüller arızalanabiliyor bazen aynı tıklama switch'leri gibi. Öyle bir sorun yaşıyor olabilirsin. Blender bilmiyorum ama bazı Adobe programlarında nesneleri okla kaydırırken bile bir nesneyi kaç mm veya pixel vs kaydırmak istediğini kendin ayarlayabiliyorsun her tıklama başına. Böyle bir ayarı olabilir Blender'ın da.

Yani bir tıklama/adım gibi düşünürsek. tek bir adım çevirince birden fazla mı dönüyor? Tekerleğin de bir modülü var. O modüller arızalanabiliyor bazen aynı tıklama switch'leri gibi. Öyle bir sorun yaşıyor olabilirsin. Blender bilmiyorum ama bazı Adobe programlarında nesneleri okla kaydırırken bile bir nesneyi kaç mm veya pixel vs kaydırmak istediğini kendin ayarlayabiliyorsun her tıklama başına. Böyle bir ayarı olabilir Blender'ın da.
Evet. 1 kere yukarı kaydırdığımda aşağı fırlıyor.

Kullandığın farenin modeline göre kronik bir sorunu olup olmadığını da araştırabilirsin. Bir de aşağıdaki menülerden ayarlarını kontrol et.

1652712157374.png

1652712207162.png

Sen önce yukarıdaki ayarlardan kaydırma hızları ve kademelerini düşürüp tekrar dene. Bakalım bence düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı