Mouse tekerleğim tamamen bozuldu

helenistik

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, mouse tekerleğim tamamen bozuldu ve yenisini alana kadar bu fareyi kullanmam gerekiyor fakat mouse tekerleğinin olmaması oyunlarda beni zora sokuyor, farenin yanlarında bulunan tuşlara mouse tekerleği gibi bir görev atayabilir miyim veya bunun bambaşka bir programı var midir? Teşekkür ederim konuya cevap verenler için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mouse tekerleği tamir edilebilen bir şey YouTube'da tonlarca izleme yolu var. Biraz el işçiliği ile geçici-kalıcı tamir edebilirsiniz, yeni mouse 3 alarak da komple halledebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, mouse tekerleğim tamamen bozuldu ve yenisini alana kadar bu fareyi kullanmam gerekiyor fakat mouse tekerleğinin olmaması oyunlarda beni zora sokuyor, farenin yanlarında bulunan tuşlara mouse tekerleği gibi bir görev atayabilir miyim veya bunun bambaşka bir programı var midir? Teşekkür ederim konuya cevap verenler için.

Atayabilirsin. Sanırım mwup ve mwdown (MW: Mousewheel) olarak değişiyor.

Edit: Hocam özür dilerim mwup ve mwdown değil. MWHEELUP ve MWHEELDOWN olması lazım.

Mouseunuz nedir?

Casper Excalibur'un EX8 adındaki mouse, zaten pek beğenmiyorum 2.5 yıldır mecburiyetten biraz da üsengeclikten değiştirmedim. Mouse'um bir sinirle vurduğumda mouse tekerleği boştaymış gibi dönüyor sürekli, sensörle alakası da yok.

Tamir ettirme durumunuz varsa edebilirsiniz. Yeni fare alana kadar beni idare etsin dersen sürücüsü vs. varsa üstte dediğim komutları makro tuşlarına atayıp bakabilirsin.

Farenin icini acıp. Tekerleğini tamir edebilirsin cok kolay yapılıyor.
Hocam tekerlek boştaymış gibi dönüyor öyle bir sinirle vurdum masaya yani kırıldı gibi bir şey oldu. Bunun tamiri varsa atabilir misiniz hocam? Azcık algılasa yeter diyeceğim artık.

Bu arada X Mouse Control uygulamasıyla hallettim, teşekkür ederim arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• 1675170401153.png
    1675170401153.png
    168,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı