Mouse ve mouse pad kullanımdan sonra hafif yapışkan oluyor

Moon 21

Decapat
Yer
KKTC Girne
Herkese merhaba, mouse 1 veya 2 saat veya ertesi gün kullanımdan sonra mouse vida üstünde ki Pad'ler ve mouse pad hafif yapış yapış oluyor ve bu farenin hızlı kaymasını engelliyor, tam performans alamıyorum, ıslak mendil ile temizlemeyi denedim, yıkadım ama bir faydası olmadığı gibi daha kötü oldu diyebilirim, çok fazla mouse ve mouse pad değiştirdim ve hepsinde aynı durum oldu, sadece yazın değil, soğuk havada yani kış aylarında da oldu, ellerimin terlememesine rağmen elim temiz olduğu halde aynı durumun olduğunu hatırlıyorum. Hiçbir şekilde bu yapışkanlığı temizleyemedim, bu şekilde aylarca kullanmaya çalıştım lakin artık buna bir çözüm bulmam gerektiğine karar verdim, oyun oynarken tam performansımı veremiyorum ve 1-2 saat sonra ellerim ağrımaya başlıyor. İzopropil alkol veya kolonya kullanabilir miyim? Ve izopropil alkolu nerede bulabilirim?

Herkese merhaba, mouse 1 veya 2 saat veya ertesi gün kullanımdan sonra mouse vida üstünde ki Pad'ler ve mouse pad hafif yapış yapış oluyor ve bu farenin hızlı kaymasını engelliyor, tam performans alamıyorum, ıslak mendil ile temizlemeyi denedim, yıkadım ama bir faydası olmadığı gibi daha kötü oldu diyebilirim, çok fazla mouse ve mouse pad değiştirdim ve hepsinde aynı durum oldu, sadece yazın değil, soğuk havada yani kış aylarında da oldu, ellerimin terlememesine rağmen elim temiz olduğu halde aynı durumun olduğunu hatırlıyorum. Hiçbir şekilde bu yapışkanlığı temizleyemedim, bu şekilde aylarca kullanmaya çalıştım lakin artık buna bir çözüm bulmam gerektiğine karar verdim, oyun oynarken tam performansımı veremiyorum ve 1-2 saat sonra ellerim ağrımaya başlıyor. İzopropil alkol veya kolonya kullanabilir miyim? Ve izopropil alkolu nerede bulabilirim?

Bu sorunu bende yaşıyorum şu an ve ciddi derecede eli hassas olanlar bilir Minecraft oynuyorum blokları hizalı şekilde belli randumanda sıralarken elim bir şey engelliyor gibi yapışıyordu zorlanıyordum oynatmakta sinir geçirecek gibi oluyordum fare ya da fare pedi değil de altındaki düz yüzeyin fare pedin altındaki yapışkanlığı zamanla oraya işlemesi ile çözdüm yani şöyle fare ped o bölgede sabit kala kala masanın yüzeydeki o bölümü yapış olup aynı terleyip kokması gibi, şöyle çözdüm, önümdeki temiz hiçbir şey konulmayan yüzey, pürüzsüz ve geçissiz iken, diğer yerdeki yüzey yapış yapış ve kokuyordu elim takılı kalıyordu, bu demek oluyor ki fare ped oraya yapışırsa altındaki yüzey farenin ilerlemesine engel oluyor, zemin temiz olsun ki üstündekiler daha sağlam ilerlesin ;) kolonya ile peçete iyice sulandırıp temizledim ve ıslak bir bezle tekrar silip kuruladım şu an idare etti. Biraz da psikoloji olarak kafada bitirmek lazım başka şey düşünmek lazım :D aracın lastiği eğri olursa ya da taş takılsa gidişini bozar değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı