MP3 oto teyp bazı şarkıları çalmıyor

Yer
Full Bridge Rectifier
Merhabalar Roadstar RDM-400 oto teyp kullanmaktayım. 1GB lık FAT32 dosya sistemine sahip bir flash belleğe MP3 leri atınca çalmıyor ekranda ne anlama geldiğini bilmediğim bir yazı çıkıyor ve teyp donuyor kapatıp açınca veya USB belleği çıkarınca düzeliyor. Bir de 2GB FAT32 hafıza kartıyla denedim yine aynı sorun oluyor. MP3 indirme sitelerini değiştirdim yine aynı sorun oldu. Sadece AUX ile çalıyor. Bunun çözümü var mıdır?

Son düzenleme:
Bir ihtimalle içinde tozlanma olabilir. Temizleyip deneyin. Şarkıların formatının MP3 olduğundan emin olun. M4A desteklemiyor olabilir.

Bir ihtimalle içinde tozlanma olabilir. Temizleyip deneyin. Şarkıların formatının MP3 olduğundan emin olun. M4A desteklemiyor olabilir.
Teybi alalı 1 yıl oldu bu arada flash belleği bilgisayara takınca müzikleri MP3 olarak gözüküyor ve çalışıyor. Yani ilk aldığımız zamanlarda da bu sorun vardı.

Benim eski arabada Piranha vardı. Basit bir model hiç sorun yaşamadım. Bence dahili bir problem var. Baktırın derim. Yakınlarda servisi olabilir.

Benim eski arabada Piranha vardı. Basit bir model hiç sorun yaşamadım. Bence dahili bir problem var. Baktırın derim. Yakınlarda servisi olabilir.
Sorunun ne olduğunu anlamadım şarkıların bazılarını çalıyor bazılarını da çalmıyor şarkının uzunluğu ile de alakası yok teyp donunca ekranda THAH diye bir yazı çıkıyor.

Hocam bunu bilmiyorum. Dediğim gibi baktırın. Daha önce soketini sök tak yapabilirsiniz. Bazen bu yöntem işe yarar.

Hafıza kartıyla da ayni sorunu (bazı parçaların çalınmamasını) yaşadığınız için kuvvetle muhtemel bazı MP3'lerdeki yapısal iç bozukluktan bu okuma sıkıntısının kaynaklandığını düşünüyorum. Okuma problemi olmuş olamaz, çünkü bazı parçalar okunduğu için okunmayan bu MP3'ler download sırasında bozularak PC'nize inmiş olabilir. Başka ve daha mantıklı olan bir açıklaması şu anda aklıma gelmiyor. MP3 CD'sine PC'de burning (CD yakma) programlarıyla kişisel MP3 kayıt CD'leri yapılırken, oto CD player'ların kendi kullanma kılavuzunda en düşük olan hızda yakılması gerektiği, aksi halde kolayca okumanın olamayacağı uyarısı ek bilgi (uyarı) olarak bulunurdu, eski (nostaljik) bir bilgi olarak. Kolay gelsin.

Hafıza kartıyla da ayni sorunu (bazı parçaların çalınmamasını) yaşadığınız için kuvvetle muhtemel bazı MP3'lerdeki yapısal iç bozukluktan bu okuma sıkıntısının kaynaklandığını düşünüyorum. Okuma problemi olmuş olamaz, çünkü bazı parçalar okunduğu için okunmayan bu MP3'ler download sırasında bozularak PC'nize inmiş olabilir. Başka ve daha mantıklı olan bir açıklaması şu anda aklıma gelmiyor. MP3 CD'sine PC'de burning (CD yakma) programlarıyla kişisel MP3 kayıt CD'leri yapılırken, oto CD player'ların kendi kullanma kılavuzunda en düşük olan hızda yakılması gerektiği, aksi halde kolayca okumanın olamayacağı uyarısı ek bilgi (uyarı) olarak bulunurdu, eski (nostaljik) bir bilgi olarak. Kolay gelsin.
Hocam CD kullanmıyorum USB bellek kullanıyorum. Ayrıca şarkılar bilgisayarda çalışıyor fakat teypte çalışmıyor.

Benzer sorunu yaşadım, indirdiğiniz şarkılara sağ tıklayıp özellikler derseniz orada en altta engellemeyi kaldır gibi bir yer var. Engellemeyi kaldırıp kaydet deyince çözülmüştü.

Geri
Yukarı