Çözüldü MPG Z590 Sistemde Güvenlik Platform Modülü Yok Görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bugün bilgisayarımdaki bazı donanımları değiştirdim, yeni donanımlarımı aşağıya yükledim, ancak yine aşağıdaki ekran alıntısından da anlaşılacağı gibi hala TPM sorunum var, düne kadar ASUS anakart kullanıyordum ama bugün kurduğum yeni anakartım "MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wi-Fi Soket 1200 DDR4" ve bu anakarta acemi olduğumdan TPM ile ilgili bir ayar varsa bile ben bu ayarı aktif edemiyorum.

Aşağıdaki donanıma göre bilgisayarımda TPM olmaması mümkün mü, değilse nasıl aktif edeceğim konusunda yardımcı olursanız inanın çok sevineceğim.

Ekran Alıntısı.JPG

Bilgisayar Donamımlarım:

Anakart:
MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wi-Fi Soket 1200 DDR4 5333 (OC) PCI-e Gen 4, M.2 USB3.2 1X 2.5G LAN
Wi-Fi 6 ATX

İşlemci;
İnter Core i9-10900KF, 3.7 GHz, 20 MB Cache, LGA 1200

EKRAN KARTI:
ASUS NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB. 128 Bit

SSD HD:
Samsung SSD 850 EVO 250GB (250 GB, SATA-III)

RAM:
Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2x8GB) DDR4 3600MHz CL18 RAM CMW16GX4M2D3600C18

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

İlgin için çok teekkürler, ama ben hala ne yaptımsa olmadı, BIOS'tan Security Deviceyi Enambled e çevirdim, TPM Device seletion da 2 seçenek vardı PTT'yi dTPM yaptım ve kaydettim fakat netice değişmedi.
Benim donanımım TPM 20 desteklemiyor olabilir mi?
Ekran Alıntısı.JPG

İlgin için çok teekkürler, ama ben hala ne yaptımsa olmadı, BIOS'tan Security Deviceyi Enambled e çevirdim, TPM Security selection da 2 seçenek vardı PTT'yi dTPM yaptım ve kaydettim fakat netice değişmedi.
Ekran Alıntısı.JPG

Özür dilerim dostum, sana yazdıktan sonra bu defa aksini yaptım, TPM Security selectiondaki dTPT yi tekrar PTT'ye çevirdim ve kaydettim. Sorun çözüldü.
Tekrar teşekkürler.
Merhaba,

Bugün bilgisayarımdaki bazı donanımları değiştirdim, yeni donanımlarımı aşağıya yükledim, ancak yine aşağıdaki ekran alıntısından da anlaşılacağı gibi hala TPM sorunum var, düne kadar ASUS anakart kullanıyordum ama bugün kurduğum yeni anakartım "MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wi-Fi Soket 1200 DDR4" ve bu anakarta acemi olduğumdan TPM ile ilgili bir ayar varsa bile ben bu ayarı aktif edemiyorum.

Aşağıdaki donanıma göre bilgisayarımda TPM olmaması mümkün mü, değilse nasıl aktif edeceğim konusunda yardımcı olursanız inanın çok sevineceğim.

Eki Görüntüle 1193096

Bilgisayar Donamımlarım:

Anakart:
MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wi-Fi Soket 1200 DDR4 5333 (OC) PCI-e Gen 4, M.2 USB3.2 1X 2.5G LAN
Wi-Fi 6 ATX

İşlemci;
İnter Core i9-10900KF, 3.7 GHz, 20 MB Cache, LGA 1200

EKRAN KARTI:
ASUS NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB. 128 Bit

SSD HD:
Samsung SSD 850 EVO 250GB (250 GB, SATA-III)

RAM:
Corsair Vengeance Pro RGB 16 GB(2x8GB) DDR4 3600MHz CL18 RAM CMW16GX4M2D3600C18
BIOS tan aktif etmeniz lazım.
Rehber: Windows 11 için TPM 2.0 nasıl açılır?

İlgin için çok teekkürler, ama ben hala ne yaptımsa olmadı, BIOS'tan Security Deviceyi Enambled e çevirdim, TPM Device seletion da 2 seçenek vardı PTT'yi dTPM yaptım ve kaydettim fakat netice değişmedi.
Ekran Alıntısı.JPG

İlgin için çok teekkürler, ama ben hala ne yaptımsa olmadı, BIOS'tan Security Deviceyi Enambled e çevirdim, TPM Security selection da 2 seçenek vardı PTT'yi dTPM yaptım ve kaydettim fakat netice değişmedi.
Ekran Alıntısı.JPG

Özür dilerim dostum, sana yazdıktan sonra bu defa aksini yaptım, TPM Security selectiondaki dTPT yi tekrar PTT'ye çevirdim ve kaydettim. Sorun çözüldü.
Tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Benim donanımım TPM 20 desteklemiyor olabilir mi?Eki Görüntüle 1193219

Tekrar teşekkürler.
Rica ederim.

Geri
Yukarı