mRNA aşılarının Prion hastalıkları yaptığı iddiası doğru mu?

Blueberry28

Hectopat
Arkadaşlar dün okuduğum bir forumda doktor olduğunu söyleyen bir adam mRNA aşılarının (BioNTech moderna vb.) Gelecekte prion tipi hastalıklara yol açabileceğini bu nedenle yapılmaması gerektiğini yazmış. Ben de Norveç'teyim ve moderna aşısını yaptırmayı düşünüyorum. Fakat bu yazıyı okuyunca içime kurt düştü. Sonuçta prion hastalıkları yüzde 100 öldürüyor ve tedavisi de yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi? Bu adam bizi mi trolledi yoksa gerçekten böyle bir ihtimal var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz de derdimiz var sanıyoruz. Bize Türkiye'de aşı sırası gelene kadar kaç geçecek biz onu hesaplıyoruz :) Forumda yazılan şeye neden doğrudan inanıyorsun? O yazıyı yazan kişinin doktor olduğunu nereden biliyoruz? Bu yüzden sadece bulunduğunuz yerin sağlık bakanlığı duyurularına ve kurallarına itimat ediniz.

Biz de derdimiz var sanıyoruz. Bize Türkiye'de aşı sırası gelene kadar kaç geçecek biz onu hesaplıyoruz :) Forumda yazılan şeye neden doğrudan inanıyorsun? O yazıyı yazan kişinin doktor olduğunu nereden biliyoruz? Bu yüzden sadece bulunduğunuz yerin sağlık bakanlığı duyurularına ve kurallarına itimat ediniz.
Semptom göstermeyen hastaları bize açıklamayan sağlık bakanlığı mı? İtimat marka ocak bile daha fazla itimat hak ediyor.

Semptom göstermeyen hastaları bize açıklamayan sağlık bakanlığı mı? İtimat marka ocak bile daha fazla itimat hak ediyor.
Bu yüzden sadece bulunduğunuz yerin sağlık bakanlığı duyurularına ve kurallarına itimat ediniz.
Sadece bulunduğunuz yer için demiştim zaten. Norveç ile biz bir değilizdir diye düşünüyorum.

Kanser oranını da yüzdesel olarak arttırıyor diye bir muhabbet daha vardı. Araştırılıp bilimsel makaleler üzerinden konuşulmalı tabii bu tür konular, seçim de sizlere ait.

Yani bana göre böyle çok fazla bilgi kirliliği var. Böyle bir şeye DSÖ neden izin versin? Ayrıca şu an başka şansımız var mı? Bence internetten sağlık hakkında doğru bir şey öğrenmedik öğrenemeyeceğiz. Ayrıca öyle bir iki kişi üstünde olan şeyle herkese olacak diye bir şey yok. Bir de bilimsel dayanağı yok.

Biz de derdimiz var sanıyoruz. Bize Türkiye'de aşı sırası gelene kadar kaç geçecek biz onu hesaplıyoruz :) forumda yazılan şeye neden doğrudan inanıyorsun? O yazıyı yazan kişinin doktor olduğunu nereden biliyoruz? Bu yüzden sadece bulunduğunuz yerin sağlık bakanlığı duyurularına ve kurallarına itimat ediniz.

Hocam ben inanıyorum demedim. Ben o kişinin gerçek bir doktor olduğuna bile inanmıyorum. Lakin böyle bir şey bilimsel olarak mümkün olabilir mi onu sordum. Çünkü mrna aşısı adı üstünde RNA ile ilgili ve prion da bir çeşit protein bu nedenle bir bağlantı olabilir diye düşündüm.

Arkadaşlar dün okuduğum bir forumda doktor olduğunu söyleyen bir adam mRNA aşılarının (BioNTech moderna vb.) Gelecekte prion tipi hastalıklara yol açabileceğini bu nedenle yapılmaması gerektiğini yazmış. Ben de Norveç'teyim ve moderna aşısını yaptırmayı düşünüyorum. Fakat bu yazıyı okuyunca içime kurt düştü. Sonuçta prion hastalıkları yüzde 100 öldürüyor ve tedavisi de yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi? Bu adam bizi mi trolledi yoksa gerçekten böyle bir ihtimal var mı?

Virüse içeriği ile tepkime veren aşı türü işlem riskli, diğer aşılara oranla ölüm ihtimali fazla ve aşılanmış insan da eğer virüs bulunursa, başak proteini sayesinde mutasyon geçirme ve bu nedenle daha ölümcül hastalıklara yol açma ihtimali var. İhtimaller kayıt altına alınıp Medya'da yansıtılmadığı sürece sadece aşılar değil, aşının önemini vurgulayan sayılı doktorlar da güvenilmez.

Virüse içeriği ile tepkime veren aşı türü işlem riskli, diğer aşılara oranla ölüm ihtimali fazla ve aşılanmış insan da eğer virüs bulunursa, başak proteini sayesinde mutasyon geçirme ve bu nedenle daha ölümcül hastalıklara yol açma ihtimali var. İhtimaller kayıt altına alınıp Medya'da yansıtılmadığı sürece sadece aşılar değil, aşının önemini vurgulayan sayılı doktorlar da güvenilmez.
Diğer aşılara göre ölümün fazla olduğu ve mutasyona sebep olduğuna dair verin var mı?

aşılanmış insan da eğer virüs bulunursa, başak proteini sayesinde mutasyon geçirme ve bu nedenle daha ölümcül hastalıklara yol açma ihtimali var.
Nasıl yani. örneğin aşılanan adamda gizli hepatit a var diyelim. bu aşıyı olduktan sonra mutasyon geçirip hepatit c ye filan mı dönüşüyor. böyle bir şey mi yani aşağı yukarı sizin dediğiniz. bu arada başak proteini dediğin şey malum spike proteini mi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı