MSI GTX965M vs GTX860M

smtncr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan önce 2 konu açmıştım. Birincisi masaüstü sistemdi. Okul yüzünden laptop almaya karar verdim.
Bu hafta laptopu almam gerekiyor ve bu ikisi arasında kaldım:
1)www.ebrarbilgisayar.com: MSI GE62 2QE-071XTR Apache GTX965M Notebook
2)Msı Apache Pro GE60 2PE-494TR SuperR Notebook Fiyatı 4.408,34 TL - ebrarbilgisayar.com
Alttaki oyunları high-ultra arası oynamak istiyorum.
Ekran kartı farkı, SSD farkı performansı önemli etkiler mi?
Gtx 965M' de FULL HD MAT LED Ekran, GTX860M'de FULL HD Anti Glare ekran var. Mat ekran görüntü kalitesi pek hoşuma gitmiyor, bu ikisi arasındaki farkları da açıklar mısınız?
Bugun karar verip yarın almam gerekiyor.
  • BF4
  • Far Cry 4
  • COD
  • Shadow of Mordor
  • Watch Dogs
  • Batman

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD ve Ekran Kartı (özellikle kart) önemli bileşenlerdir.
Anti Glare = Mat (mat ekran yansıma yapmadığı için daha iyidir).

SSD oyun üzerinde FPS adına hiçbir etkisi yok. Ekran kartına gelirsek bende gtx850m mevcut oyun degerleri şu şekilde ;

• BF4 = Ultra 30 fps üzeri tam hatırlamıyorum ama ultra oynuyodum.
  • Far Cry 4 = Ultra - Very high oynuyodum. Grafikleri muhtesem doga ambiyans mükemmel ani fps kayıpları yaşıyordum.
  • COD advanced warfare = Ultrada 50 fps fiye hatırlıyorum sanki o civardaydı.
  • Shadow of Mordor = Ultrada açamazasın 6gb Ekran kartı istiyor açıyosun FPS yinede 30un üzerinde oluyor ama 6 Gblık hd pack var onu yükleyince gerçek grafik etkisi yapıyor ve fps çok düşüyor. Pack yüklemeden ultrada 45 civarı, yükledikten sonra 25 e felan düşmüştü ama hala hiç kasmıyordu.
  • Watch Dogs = Highda 32 civarı buda.
  • Batman = Eski bilgisayarımda bitirmiştim. Ati 4650HD ile oynamıştım her üç oyunuda yeni bilgisayara yüklemedim bitirdiğim için ama o kartla oynadıysam bunda en yüksekde oynarım. Yeni gelecek Batman için bir şey söyleyemem ama yinede High vs açar.
Senin söylediğin ekran kartları içinde gtx860m buna çok benzer olacaktır, Gtx965m bunlar çok çok yüksek olucaktır.

Son düzenleme:
SSD oyun üzerinde FPS adına hiçbir etkisi yok. Ekran kartına gelirsek bende gtx850m mevcut oyun degerleri şu şekilde ;

• BF4 = Ultra 30 fps üzeri tam hatırlamıyorum ama ultra oynuyodum.
  • Far Cry 4 = Ultra - Very high oynuyodum. Grafikleri muhtesem doga ambiyans mükemmel ani fps kayıpları yaşıyordum.
  • COD advanced warfare = Ultrada 50 fps fiye hatırlıyorum sanki o civardaydı.
  • Shadow of Mordor = Ultrada açamazasın 6gb Ekran kartı istiyor açıyosun FPS yinede 30un üzerinde oluyor ama 6 Gblık hd pack var onu yükleyince gerçek grafik etkisi yapıyor ve fps çok düşüyor. Pack yüklemeden ultrada 45 civarı, yükledikten sonra 25 e felan düşmüştü ama hala hiç kasmıyordu.
  • Watch Dogs = Highda 32 civarı buda.
  • Batman = Eski bilgisayarımda bitirmiştim. Ati 4650HD ile oynamıştım her üç oyunuda yeni bilgisayara yüklemedim bitirdiğim için ama o kartla oynadıysam bunda en yüksekde oynarım. Yeni gelecek Batman için bir şey söyleyemem ama yinede High vs açar.
Senin söylediğin ekran kartları içinde gtx860m buna çok benzer olacaktır, Gtx965m bunlar çok çok yüksek olucaktır.
GTX860M de bu değerler 20 fps kadar ileri multide biraz daha farklı durumlar tabi.900 serisi ile 800 serisi forumlarda bu ara bu yoğun 965 vs 860. Bir kere bir üst seri yeni model bişiy ikisininde orta seviye 6 numara. Yeni teknoloji yeni kart ekstra iyileştirmeler ve performans artışı olmasa zaten üst seviye bir kart olarak sunulmaz zaten değil mi?Mat ekran hoşunuza gitmiyor neye göre bu? renk yoğunluğumu aydınlatmamı görüş açılarımı neye göre ? Mat ekran oyuncu için en iyisidir.

GTX860M de bu değerler 20 fps kadar ileri multide biraz daha farklı durumlar tabi.900 serisi ile 800 serisi forumlarda bu ara bu yoğun 965 vs 860. Bir kere bir üst seri yeni model bişiy ikisininde orta seviye 6 numara. Yeni teknoloji yeni kart ekstra iyileştirmeler ve performans artışı olmasa zaten üst seviye bir kart olarak sunulmaz zaten değil mi?Mat ekran hoşunuza gitmiyor neye göre bu? renk yoğunluğumu aydınlatmamı görüş açılarımı neye göre ? Mat ekran oyuncu için en iyisidir.
GtX860M bir üst model fakat 20 fps fark vermesi imkansız. Bazı oyunlarda Gtx850 daha iyi degerler vermekte.

GtX860M bir üst model fakat 20 fps fark vermesi imkansız. Bazı oyunlarda Gtx850 daha iyi degerler vermekte.
20 fps kadar kastım mesala bf4 multide maxwell gtx680m ile 30 fps ancak alıyorum. Singleda durum değişiyor 15 -20 fps artış oluyor.Kepler gtx860m bile ddr5 gtx850m den 3-4 fps farkı var sürücü optimizasyonları vs gibi durumlar tabi istisnalar yaratır kaba taslak tartışıyoruz burda. NVIDIA GeForce GTX 850M - NotebookCheck.net Tech

Bende belirttiğiniz siteden bakarak konuşuyorum zaten. Aralarındaki performans artışı %20lik bir artış ama 20 FPS gibi uçuk bir değer değil.

Ekran kartı en başta yeni nesil olduğu için daha az güç ve ısı açığa çıkıyor. SSD performansı etkilemez sadece bilgisayarı daha hızlı kullanırsın. Mat ve Anti-Glare hemen hemen aynı şeyler zaten. Ayrıca bence MSI GE62 alınması sağlayan en büyük etken soğutması. Çift fan bu dostum. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı