Çözüldü MS Store'dan Files uygulaması silindikten sonra klasörler açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hasancan0000

Hectopat
Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Microsoft Store'den files uygulamasını indirdim. Sevmedim ve sildim. Sonra klasörlere girmek istediğimde uygulama bulunamadı hatası aldım.
Çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladığım kadarıyla indirdikten sonra varsayılan olarak Files olarak ayarlanmış. Normalde uygulamanın ayarlarından bu seçeneği değiştirebiliyorsunuz.
Screenshot 2022-01-18 213232.png

Sizde şu anda yüklü olmadığı için başka yerden değiştirmeniz lazım. files-community.github.io/SetFilesAsDefault.zip at main · files-community/files-community.github.io Bu sıkıştırılmış klasörde UnsetFilesAsDefault.reg adında Files'in kendi hazırladığı bir kayıt defteri dosyası var. Onu kullanarak varsayılanı tekrar explorer.exe'ye alabilirsiniz.
Anladığım kadarıyla indirdikten sonra varsayılan olarak Files olarak ayarlanmış. Normalde uygulamanın ayarlarından bu seçeneği değiştirebiliyorsunuz.
Screenshot 2022-01-18 213232.png

Sizde şu anda yüklü olmadığı için başka yerden değiştirmeniz lazım. files-community.github.io/SetFilesAsDefault.zip at main · files-community/files-community.github.io Bu sıkıştırılmış klasörde UnsetFilesAsDefault.reg adında Files'in kendi hazırladığı bir kayıt defteri dosyası var. Onu kullanarak varsayılanı tekrar explorer.exe'ye alabilirsiniz.

Çözüm
Eki Görüntüle 1274302

Çok sağolun sorunum çözüldü.

Geri
Yukarı