MSConfig çekirdek sayısını değiştirmek overclock mu?

Eyüpxcz

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben bir konuda sizlere danışacaktım. Ben bilgisayarda çalıştır kısmından MSConfig denilen yeri açtım oradan da ön yüklemeden çekirdek sayısını 1'den 6'ya çektim. Overclock bu mu oluyor? Ben de işlemciyi garantiye gönderdim mavi ekran hatası alıyordum tüm donanım değişti sadece işlemci değiştirmedi, tekrar mavi ekran alınca işlemciyi de gönderdim. Acaba bu bahsettiğim işlem overclock mu oluyor?
Eklemeyi unuttum bilgisayar konusunda hiçbir şey anlamıyorum, sorum eğer saçma ise kusuruma bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığınız overclock işlemi değil. Bilgisayarın sahip olduğu tüm çekirdekleri aktif eden bir işlem. Özellikle bilgisayarınızın açılış hızına önemli katkısı olur.

Yaptığınız overclock işlemi değil. Bilgisayarın sahip olduğu tüm çekirdekleri aktif eden bir işlem. Özellikle bilgisayarınızın açılış hızına önemli katkısı olur.
Bilgisayarı zorlar mı bu işlem çünkü bunu yaptıktan sonra bilgisayar kasmaya başladı eski haline getirdim garantiye gönderdim ve bu işlemi oradakilere anlattım bana garanti kabul etmez gibisinden birşeyler söylediler bunu yapınca işlemci garanti dışı kalıyor mu
Bilgisayarı zorlar mı bu işlem çünkü bunu yaptıktan sonra bilgisayar kasmaya başladı eski haline getirdim garantiye gönderdim ve bu işlemi oradakilere anlattım bana garanti kabul etmez gibisinden birşeyler söylediler bunu yapınca işlemci garanti dışı kalıyor mu

Bu işlemden sonra cihazın garanti kapsamından çıkması gibi bir durumun söz konusu olacağını sanmıyorum. Bilgisayarın güç tüketimini artırmak dışında herhangi bir zorlanmaya da sebep olmaz.

Bu işlemden sonra cihazın garanti kapsamından çıkması gibi bir durumun söz konusu olacağını sanmıyorum. Bilgisayarın güç tüketimini artırmak dışında herhangi bir zorlanmaya da sebep olmaz.
Anladım teşekkür ederim bana vakit ayırdığınız için hayırlı günler
Hayır. Orada zaten mevcut çekirdeklerin gözükür. Çekirdekleri açabildiğin tiki kaldırmalısın; ki tüm çekirdekler aktif olsun.
Bilgisayarı zorlar mı bu işlem çünkü bunu yaptıktan sonra bilgisayar kasmaya başladı eski haline getirdim garantiye gönderdim ve bu işlemi oradakilere anlattım bana garanti kabul etmez gibisinden birşeyler söylediler bunu yapınca işlemci garanti dışı kalıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı