Çözüldü MSConfig CPU ve zaman aşımı ayarlarını değiştirince PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Overloop

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın FPS'ini yükseltmek için MSConfig'den CPU çekirdek sayısını 1'den 4'e çektim (i3 550) zaman aşımı ayarını ise 30'dan 3'e çektim ve bilgisayarımı yeniden başlattım. Ancak bilgisayar onarım sekmesine geliyor ve açılmıyor en az 7 8 kere yeniden başlattım 2.30 saatim falan geçti gene açılmadı. Bu sefer bende güvenli moda geçip o ayarları eski haline döndürdüm ancak gene olmuyor karda kışta PC'ye format atmak istemiyorum. Lütfen format dışında nasıl düzeltebilirim bilgisayarı?

Çözüm
Sorun gidere bastıktan sonra gelişmiş seçeneklere basın, ardından komut istemi olan seçeneği açın. Komut istemi açıldıktan sonra aşağıdaki kodu yazıp enter tuşuna basın.

Kod:
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory

Yardımcı olduysa çözüm olarak raporlarsanız sevinirim.
Sorun gidere bastıktan sonra gelişmiş seçeneklere basın, ardından komut istemi olan seçeneği açın. Komut istemi açıldıktan sonra aşağıdaki kodu yazıp enter tuşuna basın.

Kod:

Çözüm

Kod:

Windows hesabı şifremi bilmiyorum bunu güvenli moddan cmd komut alanına yazsam olurmu sizce ?

Kod:

Böyle birşey yazıyor

Dosya Ekleri

• 16430427523923854239969876488085.jpg
    16430427523923854239969876488085.jpg
    215,1 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

Kod:
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory.

Ne kadar teşekkür etsem az dostum dediğin gibi kodun default kısmını boşluksuz yazmışım sonradan onu düzeltip yazdım ve oldu çok teşekkürler baş tacısın.

Ne kadar teşekkür etsem az dostum dediğin gibi kodun default kısmını boşluksuz yazmışım sonradan onu düzeltip yazdım ve oldu çok teşekkürler baş tacısın.
Teşekkürler, görevimiz. 😁
Bu arada sorun zaman aşımını değiştirmenden kaynaklı, o bölümü ellemeyin.
Ben de sadece CPU çekirdek sayısını ellemiştim onu elleyince bende sıkıntı çıkmamıştı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı