MSI 2060 Super ekran kartı 10 dakika sonra sistemi kitliyor

muhmetsusans

Femtopat
Daha fazla  
Garip bir sorunla karşı karşıyayım. Ne yaptıysam, ne kadar araştırdıysam sorun düzelmedi.

Bilgisayarı açıp ekran gelir gelmez herhangi bir oyuna giriş yaptığımda maksimum 10 dakika sonra sistem kendini kitliyor, ekran donuyor, 2-3 dakika sonra kendiliğinden reset atıyor.

Yine bilgisayarı açar açmaz ekran kartı stres testini başlattığımda 5 dakika sonra stres testinde yine kilitlendi.

Garip tarafı; bilgisayarı açıp masaüstünde 5-10 dakika bekleyip oyuna girince böyle bir sorun olmuyor.

Yeni format attım, bütün sürücülerim güncel, oyunlar orijinal. Bu sorun yaklaşık 7 aydır devam ediyor.

Videosunu da Drive linki olarak bırakıyorum.

BIOS'a gir. RAM değerini OTO'ya çek. CPU için OC vs yaptıysan geçiçi olarak iptal edip sistemi test et. Sorun devam ederse ekran kartını OCCT ile test et.
OC yapmadım. Diğer tavsiyeleri deneyip dönüş yapacağım.

Denedim. 15 dakikalık power testi yaptım. İşlemciyi de ekran kartını da %100 çalıştırarak test etti, 15 dakika bitti sistem kendini soğutmaya alınca yine aynı sorunu yaşadım herşey kitlendi ☹️

Son düzenleme:
OC yapmadım. Diğer tavsiyeleri deneyip dönüş yapacağım.

Denedim. 15 dakikalık power testi yaptım. İşlemciyi de ekran kartını da %100 çalıştırarak test etti, 15 dakika bitti sistem kendini soğutmaya alınca yine aynı sorunu yaşadım herşey kitlendi ☹️
PSU yada ekran kartında sorun var. Önce farklı bir ekran kartı takıp sistemi test eder misin ?

Yeni konular

Geri
Yukarı