MSI 2070 Super Gaming X Trio FPS düşmesi

PsycoMaster

Hectopat
Arkadaşlar Merhaba,
Sistemim:
İşlemci Ryzen 7 2700X
Ekran Kartı 2070 Super Gaming X Trio
RAM 16 GB 3200 MHz
Sistem M.2 SATA SSD'de kurulu.

Oyun sırasında PUBG'de en düşük ayarlarda bile çok düşük FPS alıyorum bazen 50 60'lara iniyor ve bu sistemde böyle FPS almak normal mi bilmiyorum. Benzer sorun yaşayıp çözen vardır diye paylaşmak istedim. Sisteme daha önceden format atmıştım temiz kurulum sonrası da bir değişme olmadı. Aynı durum CS:GO içinde geçerli. 1080P düşük ayarlarda FPS çok düşüyor. Ne yapılabilir yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Aynı ekran kartını i5 10400 ile kullanıyorum bende de Deus Ex MD'da fps sıkıntısı var. Ultra 1080p 30-40 Fps arası kalıyor anlayamadım. Benchmarklarda Aynı ayarlarda +80 fps oynatıyor. Ama bu fps sıkıntısı bir tek Deus Ex'de oluyor. Oyunun optimazsyonu kötü diyorlarda aynı kartda çok daha yüksek performans değerleri var.

Benim PUBG'de yok ama CS:GO'da FPS'im bayağı düşük. Sistem neredeyse aynı. Bende Ryzen 7 2700 var 2070 Super'e sahibim. CS:GO'da FPS'im 100-300 arası gidiyor. Driverlardan olabilir mi diye düşünüyom.

Aynı ekran kartını i5 10400 ile kullanıyorum bende de Deus Ex MD'da fps sıkıntısı var. Ultra 1080p 30-40 Fps arası kalıyor anlayamadım. Benchmarklarda Aynı ayarlarda +80 fps oynatıyor. Ama bu fps sıkıntısı bir tek Deus Ex'de oluyor. Oyunun optimazsyonu kötü diyorlarda aynı kartda çok daha yüksek performans değerleri var.
Ekran kartı kullanımı %98 - %100, sıcaklık Max 65 derece bu arada.

Sıcaklıklar ne durumda?

Sıcaklıklar stabil yükselme yok fan bile devreye girmiyor. Isınmadığı için.
1080P'de yüksek ayarlara alın düzelecektir. Darboğaz yapıyor.

Darboğaz işlemcinin %100 çalışırken ekran kartını besleyememesi hocam öyle bir problem yok. İşlemci ekran kartını besliyor kullanım%30 %35'lerde değişiyor. Yani sorun oradan kaynaklı değil. Benchmark testlerine de soktum ekran kartını Benchmark testlerinde yüksek FPS çıkarıyor. Skorları da gayet iyi. Problem oyunda stabil olmaması neden olabilir? Çözmek istiyorum
CS ekran kartı değil işlemciye bağlı daha çok.

Evet hocam ancak 100 FPS'lere de düşmesi çok acayip bu kadar da düşmesini beklemiyorum. Bir de en düşük ayarada alsam en yüksek ayarada alsam FPS hep aynı seyirde.

Sıcaklıklar stabil yükselme yok fan bile devreye girmiyor. Isınmadığı için.

Darboğaz işlemcinin %100 çalışırken ekran kartını besleyememesi hocam öyle bir problem yok. İşlemci ekran kartını besliyor kullanım%30 %35'lerde değişiyor. Yani sorun oradan kaynaklı değil. Benchmark testlerine de soktum ekran kartını Benchmark testlerinde yüksek FPS çıkarıyor. Skorları da gayet iyi. Problem oyunda stabil olmaması neden olabilir? Çözmek istiyorum

Evet hocam ancak 100 FPS'lere de düşmesi çok acayip bu kadar da düşmesini beklemiyorum. Bir de en düşük ayarada alsam en yüksek ayarada alsam FPS hep aynı seyirde.

Ekran kartı 1080p'de uyumlu çalışmaz ki o işlemci ile. Ayar yükseltin.

Yeni konular

Geri
Yukarı