MSI 240 R radyatöründe sızıntı

Hamza Terzi

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, MSI 240 R sıvı soğutma mevcut. 3800 X işlemci var. İşlemci 85 derecelere çıkmaya başladı. Bir süredir radyatörde cızırtı var. BF5 oynarken kapatır kapatmaz sıcaklık kontrolü yaptım. 85 görünüyordu. Oyunda verim düşüklüğü var. Cızırtı zaten beni tedirgin ediyordu. Sizce servise göndermeli miyim?

Görünürde bir şey yok güç tuşuna bastığımda radyatör cızırtıyla çalışmaya başlıyor ama gayet belli radyatör ün içinden geliyor cızırtı.

Görünürde bir şey yok güç tuşuna bastığımda radyatör cızırtıyla çalışmaya başlıyor ama gayet belli radyatör ün içinden geliyor cızırtı.
Pompada sorun olabilir mi? Eğer sızıntı olsa ya sistem yanardı ya da içerideki sıvı bittiği için işlemci durmadan 100 dereceye ulaşıp sistem kapanırdı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkte videoya çekip paylaştım. Bu sitede video paylaşılmıyor sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Linkte videoya çekip paylaştım. Bu sitede video paylaşılmıyor sanırım.
Video kullanılamıyor hatası alıyorum.

Son düzenleme:

Bakabildiniz mi?
Fanlardan birine kablo değiyor olabilir mi?

Fanlardan birine kablo değiyor olabilir mi?

2 3 defa kontrol ettim. Radyatör içerisinden geliyor. Radyatörden bu şekilde ses gelmesi mümkün değilse komple söküp bakacağım. Olmadı servise göndereceğim.
2 3 defa kontrol ettim. Radyatör içerisinden geliyor. Radyatörden bu şekilde ses gelmesi mümkün değilse komple söküp bakacağım. Olmadı servise göndereceğim.

Arada bir kesildiği oluyor tekrar başlıyor.

Arada bir kesildiği oluyor tekrar başlıyor.
Radyatörü söküp bir de elinizle sallayın. Eğer içerisinde bir tortu varsa ses yine çıkacaktır. Eğer öyleyse garantiye gönderin.

Geri
Yukarı