MSI 4070 Ti Suprim X kablolama nasıl yapılmalı?

Ezheal

Picopat
Daha fazla  
Merhaba MSI 4070 Ti Suprim X ekran kartı ve Cooler Master MWE V2 850W PSU var. Kartı kablolarken aşağıdaki görseldeki çoklayıcı ile kabloların fakat üretici firma önerisi her 8 PIN'i ayrı takın çoklamayın diyor. Bu kablonun adını bilmiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Birinci görseldeki bahsedilen çoklayıcı.
İkinci görsel ekran kartı kutusundan çıkan kablodur.
Hayırlı ramazanlar.

Dosya Ekleri

• AA8AA2BC-7136-4BCA-81A9-20F15D969088.jpeg
    AA8AA2BC-7136-4BCA-81A9-20F15D969088.jpeg
    104,5 KB · Görüntüleme: 31
  • AC7E07B0-E9A0-4A5B-9E59-7FE4219A912F.jpeg
    AC7E07B0-E9A0-4A5B-9E59-7FE4219A912F.jpeg
    71,9 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba MSI 4070 Ti Suprim X ekran kartı ve Cooler Master MWE V2 850W PSU var. Kartı kablolarken aşağıdaki görseldeki çoklayıcı ile kabloların fakat üretici firma önerisi her 8 PIN'i ayrı takın çoklamayın diyor. Bu kablonun adını bilmiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Birinci görseldeki bahsedilen çoklayıcı.
İkinci görsel ekran kartı kutusundan çıkan kablodur.
Hayırlı ramazanlar.

Ekran kartı kutusundan çıkan 3 kablolu kısım ekran kartının güç girişlerine takılacak olan kısım.

Elinde kaç adet PCI-e kablosu var güç kaynağına takılan? 2 adet olması lazım minimum, 3 adet ise 3 tanesini PCI-e slotuna tak ve 3 ündende o yeni nesil güç kablosuna bağlantısını yap ve tak kullan. 2 adet ise de çok önemli değil ikisini takıp 2+1 şeklinde tak.

Elinizde bulunan bu kabloyu 1 girişi güç kaynağına takılıyor onu oraya tak ve bundan 2 tane olması lazım elinde minimum. İkisini takıp sonra 4 tane başın 3 tanesini o ekran kartından çıkan kabloya takacaksın. 24 pin girişi ile alakan yok senin.

Son düzenleme:
@Miraç Gürbüz ekran kartında 1 güç girişi var ve 12VHPWR soketli.

4070 Ti, 300W'lik bir kart. Güç kaynağının iki PCI-e kablosundan birini tek diğerini çiftli kullandığınızda sorun olmaması gerekir ama yine de test edip kullanmak iyi olur. İlla 3 ayrı kablo takacağım derseniz. Cooler Master'ın kendi kablosunu almanız daha uygun olur.

@Miraç Gürbüz ekran kartında 1 güç girişi var ve 12+4 pinli.

4070 Ti, 300W'lik bir kart. Güç kaynağının iki PCI-e kablosundan birini tek diğerini çiftli kullandığınızda sorun olmaması gerekir. İlla 3 ayrı kablo takacağım derseniz. Cooler Master'ın kendi kablosunu almanız daha uygun olur.

Evet ben soruyu yanlış anlamışım sonradan ekleme yaptım kusura bakmasınlar <3

@Miraç Gürbüz ekran kartında 1 güç girişi var ve 12VHPWR soketli.

4070 Ti, 300W'lik bir kart. Güç kaynağının iki PCI-e kablosundan birini tek diğerini çiftli kullandığınızda sorun olmaması gerekir ama yine de test edip kullanmak iyi olur. İlla 3 ayrı kablo takacağım derseniz. Cooler Master'ın kendi kablosunu almanız daha uygun olur.
Kablonun adı nedir hocam ve nereden alabilirim ?

@Przvl sanırım bu kablo uyumlu, yine de satıcı onayı almakta fayda var;

Cooler Master'in kendi sitesinde de V2 850W ile uyumlu kablonun kodu, 715006330-GP.

@Przvl sanırım bu kablo uyumlu, yine de satıcı onayı almakta fayda var;

Cooler Master'in kendi sitesinde de V2 850W ile uyumlu kablonun kodu, 715006330-GP.

Hocam siparişi verdim teşekkür ederim.

Çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı