MSİ 750 Ti Overclock Yaptıktan Sonra Donma Sorunu

Speed415441

Hectopat
Daha fazla  
Kullandığım ekran kartı MSI GeForce GTX750 Ti TwinFrozrGaming 2GB GDDR5 128Bit Nvidia DX11.2.
Biliyorsunuz 750 Ti çok az güç harcayan bir kart olduğu için overclock için ideal bir kart diye araştırdım, ki öyle.

Aşağıdaki resimdeki gibi overlockladığım zaman Witcher 3'te +10 FPS kadar bir artış oldu:
Normal değerler;
Witcher 3 720p Very high: Minimum 35, Ortalama 43, En fazla 70.
Overclock değerleri ile;
Witcher 3 720p Very High: Minimum 40, Ortalama 52, En fazla 85.

Fakat Overclock yaptıktan sonra oyunda 5-20 Dakika sonra oyun donuyor ve hata vermeden kapanıyor. Bir şeylerde yanlış mı yapıyorum?

Bu arada Overlock'ta voltaj değerini 1 den 15'e kadar bütün değerleri denedim, donma sorunu devam ediyor.
15'ten sonrasını denemedim bir sorun olur diye. 30'a kadar gidiyor.
  • Intel Quad Core Q9550 2.83 Ghz
  • 400 + 80 PSU
  • 8 GB 2X4 667 MHZ RAM
  • MSI GeForce GTX750 Ti TwinFrozr Gaming 2GB GDDR5 128 Bit Nvidia DX 11.2

Dosya Ekleri

• techno.jpg
    techno.jpg
    174,7 KB · Görüntüleme: 122
Son düzenleyen: Moderatör:
Voltajı artırmadan sadece power limit'i artırarak, Core Clock ve Memory Clock değerlerini "daha az yükseltmeyi" deneyin. Şu anki değerlerden daha az olsun yani. Azar azar artırarak stabil değeri bulmaya çalışın. Voltajı kurcalamanıza gerek yok belli bir yere kadar. Örneğin tüm değerler varsayılan haldeyken Core Clock'u 10 artırın, Memory Clock'u da 20 artırın. Bu iki değerin -kartın kapasitesinden- fazla artırılması yaşadığınız sorunu meydana getirebilir.

Ayrıca PSU'nun modelini de belirtin. 12V kanalından kaç Watt ve kaç Amper güç sağlıyor bakalım.

Cooler masterın 400+80 bi modeli tam bilmiyorum aşağıdaki resimde Overclock'lanmış hali Limit kısmında POWER ve VOLTAGE gösteriyor. POWER arada yanıyor VOLTAGE nerdeyse hep.
Ama Overclock'lamadanda denedim sonuç aynı onlar hep yanıyor.
Benim eski psu 300 W oynatıyorsa 400 +80 W de overclock'lanabilir bence 750 Ti zaten çok az güç kaynağı istiyor

Dosya Ekleri

• witcher.jpg
    witcher.jpg
    213,4 KB · Görüntüleme: 80
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı