MSI 970A-G46 ve HD6850 sisteme işlemci önerisi

Yasmin

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir pasif şekilde siteyi takip ediyorum, hatta mevcuttaki PC'mi buradaki tavsiyelere göre almıştım çok da memnundum ancak dün başıma kötü bi olay geldi şahsi hatamdan dolayı.

Temizlik yaparken işlemcinin tellerinin bir kısmını kırmışım artık kullanılamaz halde. O yüzden yeni işlemci almam gerekiyor acilen :( Sistem özelliklerim şöyle:

• AMD FX-4100 Bulldozer AM3+ 8MB 3.6GHz Dört Çekirdekli İşlemci
  • MSI 970A-G46 AMD 970 AM3+DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart
  • Sapphire ATI HD6850 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı
Ben bunları uygun fiyata almıştım, burada Okan isminde yetkili çok yardımcı olmuştu güle güle de kullandım. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Sadece işlemci değiştirsem aynısı 400 lira sanırım. O zaman almışken yükseğini alayım diyorum ancak ekran kartı falan da değiştirmek istiyorum. Tabi bir de kasa alacağım ekonomiğinden.

Bu 32ünü şöyle 1000-1500 civarına toparlayabilir miyim ya da ne önerirsiniz? Tekrardan yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
FX serisi işlemciler verimsiz olduğu için önermiyorum. Eğer elimdekileri satabilirim derseniz satın, elinizdeki bütçeye ekleyin, yeni ve güncel bir sistem toplayalım.

Asım Demir ben de sizin eski mesajlarınızı okuyordum bir şeyler öğrenmek adına :)

Teşekkürler cevabınız için ancak satma işi zor bildiğiniz gibi. Ben nasıl güvenemiyorsam başkaları da güvenemiyor, çevremde de bu sisteme para veren olmaz. Ayrıca satsam ne kadar geçicek elime ölü fiyatına gider :)

FX zamanında aldığım için o zamanlar idare ederdi, bu zamana kadar daha 1 şeyini değiştirmedim beni çok iyi getirdi buralara kadar. Aslında bütçeyi artırabilirim ama ucu açıldıkça gidiyor, 300-400 fazla diye diye 4-5 bini buluyor. Böyle bir yatırıma şu an giremem. Ben işlemcimi ve ekran kartımı değiştirsem sanırım yeterli olacaktır. Diğer parçalarda bir sıkıntım yok hepsi sağlıklı ve kaliteli. Ana kartı saymıyorum :)

İkinci el ürün alabilirim derseniz, FX 6XXX bir işlemci alınabilir. Kalan bütçeye de GTX 1050 Ti alabilirsiniz.

2.el çevremde satan kimse yok malesef, internetten de güven eksikliğinden dolayı tercih etmiyorum.

FX serisi önermiyorsanız amd ye devam edebilirim ya da intel'e geçiş yapabilirim. Ya aslında kafam çok karışıyor araştırdıkça.

Şöyleki işlemci 700-800 lira civarı.
Ekran kartı 1000 lira civarı
Ana kart hakkında hiç bir bilgim yok, ama genel olarak baktıklarım 400-500 lira standardında.

Yani başka neye gerek var ki. Diğer parçalar da bende mevcut, çok kötü olduklarını sanmıyorum, yani yeni sisteme ayak uydururlar bence.

Bellek
Geil Enhance Corsa 8GB 1600MHz CL9 Dual Channel Bellek Kiti (2x4GB)

HDD
Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK

İşlemci Soğutucu
Sunbeam Core-Contact Freezer İntel/Amd

Bu kadar. SSD yok sanırım, işlevini bilmiyorum fazla :(

EDIT: Dünden beri araştırmama göre şunlar en çok önerilen ve en memnun olunan parçalar. Siz ne dersiniz bunun için. Bunları alsam acaba benim ana kartım bunları kaldırır mı? Yoksa boğazdan kesip ana karta mı yatırım yapmalı :)

Galax Nvidia GeForce GTX1060 OC 3GB 192Bit DDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı

AMD Ryzen ™ 3 1200 3.1GHz (Turbo 3.4GHz) 8MB AM4 İşlemci (Wraith Stealth Soğutuculu)

Bu ikisini çok önermişler. Ekran kartı eğer aralarında muazzam farklar yoksa aynı markanın 1 düşük seviyedeki de olabilir. Yanlış görmediysem aralarında 400 lira oynuyor.

Siz ne dersiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı