MSI 970A-G46 Windows 8.1 64 Bit Chipset Sorunu

wewir45

Hectopat
Arkadaşlar önceden de konu açmıştım ama anlatmak istediğimi anlatamamıştım ve ceza almıştım. MSI sitesine girdiğim de yukarıda belirttiğim modelin Windows 8.1 chipset desteği yok, Windows 7 64 bit desteği ise var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Windows 7 64 Bit
9voJQ9.png

Windows 8 64 Bit
LdAVZJ.png

Benim anakartımında Windows 8.1 için chipset driverı yok, Windows 7 için olanı indirsek sorun olur mu ?

Bende de aynı anakart var ve bende windows 8.1 kullanıyorum. Msı sitesinden win 8 64 bit olanı indir. Setup dosyasına sağ tıkla uyumlulktan windows 8 i seç uygula ve yükle ben bu şekilde sorunsuz yükledim.

Kardeşim yukaruda windows 8 64 bit olanı indir demişim kusura bakma o windows 7 64 bit olanı için geçerli boyutu 776 mb civarı bişey. İndirdikten sonra rardan çıkar ve setup'a sağ tıkla özelliklerden uyumluluktan windows 7 yi seç ve kur. Sonuçları yazarsan sevinirim.
0ff22e2f0a.png

Teşekkür ederim yüklendi ama bir farklılık olduğunu nereden anlayacağım. Bu arada Zalman Z3 kasa kullanıyorum, önceden de konu açmıştım da hortlamasını istemiyorum üstte ki fanlar dan 1 tanesi boşta kalıyor güç kaynağına takılacak bir tarafı da yok, fan kontrol bağlantılarını üstte ki fanlara takacağım ama bulamadım bir türlü, sanırım sizde Z3 kullanıyordunuz yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür ederim yüklendi ama bir farklılık olduğunu nereden anlayacağım. Bu arada Zalman Z3 kasa kullanıyorum, önceden de konu açmıştım da hortlamasını istemiyorum üstte ki fanlar dan 1 tanesi boşta kalıyor güç kaynağına takılacak bir tarafı da yok, fan kontrol bağlantılarını üstte ki fanlara takacağım ama bulamadım bir türlü, sanırım sizde Z3 kullanıyordunuz yardımcı olursanız sevinirim.
Kasanın içinde iki tane fan kontrolcüsüne bağlama girişi var. Üstteki iki fanın girişlerini bu iki girişe takın daha sonra molex power girişini de psudan gelen molexe takın çalıştırın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı