MSI A320M-A Pro & AMD Ryzen 3 2200G highsierra kurulum hatası

Mojave ve Catalina sürümlerini dene. Yine aynı ise anakart veya başka bir bios yapılandırması (ayarı) etkiliyordur.
burdaki imajı indirip yüklemeye çalıştım. OsxAptioFixDrv:Starting overrides for \System\Library\CoreServices\boot.efi'de takılı kalıyor

AMD IOMMU ayarini auto'dan disabled'e cekin.
Yine aynı hata olursa UEFI devre dışı bırakıp Legacy olarak dene.

Şu anda işteyim eve geçince hemen deneyeceğim.

Bu arada USB'yi sıfırlayıp sitedeki imajı indirip olduğu gibi USB'ye yükledim, yani yaptığım değişikler hepsi sıfırlandı. Tekrar bir değişiklik yapmam gerekiyor mu? Alttaki fotoğraflardaki BIOS ayarlarında değişecek var mı?

6c270071-ad08-412d-b51b-02be79a00583-jpeg.484797

f0d04145-ae06-48ab-b575-557f9ca9860a-jpeg.484795

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakin olun. Kimse Windows kurar gibi hatasız olacağını söylemedi. Şimdi;

1. Başka USB portları ile denediniz mi?
  2. USB 2.0 denemeye çalışın.
  3. Dediğim gibi fazlalık config'leri silip uyumlu olanın adını config.plist yaptınız mı?
  4. BIOS ayarlarında Secure Boot ve IOMMU ayarı kapalı mı?
  5. Claus hocamın dediği gibi UEFI yerine UEFI + Legacy veya sadece Legacy ile denediniz mi?

Sakin olun. Kimse Windows kurar gibi hatasız olacağını söylemedi. Şimdi;

1. Başka USB portları ile denediniz mi?
  2. USB 2.0 denemeye çalışın.
  3. Dediğim gibi fazlalık config'leri silip uyumlu olanın adını config.plist yaptınız mı?
  4. BIOS ayarlarında Secure Boot ve IOMMU ayarı kapalı mı?
  5. Claus hocamın dediği gibi UEFI yerine UEFI + Legacy veya sadece Legacy ile denediniz mi?
Kurulumu tamamladım hatta macOS açmayı başardım lakin yeniden başlattığımda end randomseed hatası tekrar geldi.
image.jpg

Kurulumu tamamladım hatta macOS açmayı başardım lakin yeniden başlattığımda end randomseed hatası tekrar geldi.
image.jpg

Evet sonunda bu sorunu da aştım, ancak biraz ağır çalışıyor, driver ile alakalı mı yoksa farklı bir sorun mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı