MSI A320M-A Pro anakartla Ryzen 2200G'ye OC yapsam sıkıntı olur mu?

Delusion

Hectopat
MSI A320M-A Pro DDR4 3200 (OC) DVI HDMI mATX anakartım var, R3 2200G işlemci var. işlemciyi OC yapsam sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
A320 çipset ile overclock yapamazsın. Bazen hackler ile 200GE gibi işlemcilere overclock yapılıyor, ancak A320M-A PRO'da bunu hiç duymadım.

Ek olarak o anakart aşırı berbat, overcloğu geçtim, stok hali ile çalıştırması bile mucize.

A320 çipset ile overclock yapamazsın. Bazen hackler ile 200GE gibi işlemcilere overclock yapılıyor, ancak A320M-A PRO'da bunu hiç duymadım.

Ek olarak o anakart aşırı berbat, overcloğu geçtim, stok hali ile çalıştırması bile mucize.
Anakart o kadarda kötü değil ya, bende bir ara kullandım tabi bir Gigabyte B450M S2H değil ama çok da kötü değil.

@rasgelekullanici35 alabileceğin en ucuz AM4 anakartlardan biri ve öyle olduğunu kesinlikle gösteriyor.

Gıdım soğutma yok VRM'lerde, MOSFET zaten Allah'a emanet, M.2 slotu bile yok ve sıcaktan çipset arızası yapıp garantinin yolunu buluyorsunuz hemen.

Bu çöp anakartı savunacak halim yok çok haklısınız ama soğutma konusunda bir zararını görmedim 6 Kasım 2020'den beri kullanıyorum konsola geçecek olmasaydım ilk fırsatta değiştirirdim :D

Geri
Yukarı