Çözüldü MSI A320M-A Pro Max Secure Boot açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Kutay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bugün Windows 11'i kurdum ve beklediğim gibi Valorant'ta TPM 2.0 Secure Boot hatası aldım TPM 2.0 açık ama Secure Boot'u bir türlü açamadım BIOS'a geliyorum advanced\Windows OS Configuration\secure boot a tıklıyorum ve önüme şunlar çıkıyor sonra Secure Boot disabled yazıyor tıklıyorum enabled yapmak istediğim zaman ise şöyle bir hata alıyorum ne yapacağım bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 20211119_195233.jpg
    20211119_195233.jpg
    141,9 KB · Görüntüleme: 258
  • 20211119_195416.jpg
    20211119_195416.jpg
    102,9 KB · Görüntüleme: 249
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamam çözdüm. Sorunumu çözümü: Windows ayarlarından kurtarmaya gelip gelişmiş başlangıçtan şimdi yeniden başlat deyip önünüze bir gelişmiş başlangıç ekranı gelecek. Oradan sorun gider UEFI donanım yazılımı ayarları deyip yeniden başlat deyin ve BIOS gelecek. MSI anakartlar için söylüyorum; settings\advanced\Windows OS Configuration girdikten sonra BIOS modu olacak. O CSM de ise onu UEFI yapın. Secure Boot'a girdikten sonra System mode user olarak gelecektir ama gelmedi ise (benimkinde de gelmedi) setup yazıyor ise Secure Boot altında olan Secure Boot mode standart yazacaktır, ona tıklayıp Custom yapıp tekrardan basıp standart tekrar yapın. Factory ayarlarına yüklemek istiyor musunuz diyor evet diyosunuz System mode user olacaktır ve enabled yapabileceksiniz.

20211119_195233.jpg
Windowsun 3 kere düzgün başlatılmaması Secure Boot'un devreye girmesini sağlıyor. Yani bilgisayarını hemen geri kapatıp bunu 3 defa tekrarlarsan sistem otomatik olarak Secure başlayacak. Bu şekilde büyük ihtimalle çözülür.

Tamam çözdüm. Sorunumu çözümü: Windows ayarlarından kurtarmaya gelip gelişmiş başlangıçtan şimdi yeniden başlat deyip önünüze bir gelişmiş başlangıç ekranı gelecek. Oradan sorun gider UEFI donanım yazılımı ayarları deyip yeniden başlat deyin ve BIOS gelecek. MSI anakartlar için söylüyorum; settings\advanced\Windows OS Configuration girdikten sonra BIOS modu olacak. O CSM de ise onu UEFI yapın. Secure Boot'a girdikten sonra System mode user olarak gelecektir ama gelmedi ise (benimkinde de gelmedi) setup yazıyor ise Secure Boot altında olan Secure Boot mode standart yazacaktır, ona tıklayıp Custom yapıp tekrardan basıp standart tekrar yapın. Factory ayarlarına yüklemek istiyor musunuz diyor evet diyosunuz System mode user olacaktır ve enabled yapabileceksiniz.

20211119_195233.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı