MSI A320M Pro BIOS güncellemesi sonrası ekrana görüntü gelmiyor

İspino7

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm, ben 16.02.2021 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan OEM topalama PC aldım eve geldim Windows kurulumu yapmamışlar bende 64 Bit yoktu ve acil kullanmam gerekti üniversiteye hazirlandigim için eski bilgisayarıma 32 Bit kurmuştum bundan dolayı 32 Bit vardı. Ben de bilgisayara 32 Bit Windows 10 kurulumu yaptim gecici olarak daha sonra 64 Bit Windows 10'u flash bellegime yukledim buraya kadar her şey normal ilerledi tabii çok bir bilgi birikimim olmadığı için bunları video izleyerek yapıyorum. Daha sonra izledik videoda BIOS'u da güncel tutulması gerektigini soyledi videoyu ceken kisi, daha sonra ben de BIOS güncellemesini yapıp ardından 64 Bit Windows 10u kuracaktım anakartım MSI A320M Pro MSI'ın sitesinden son sürüm BIOS'u indirdim flash bellegime attim her şey sorunsuz bir sekilde ilerledi M-Flash ile kurulumumu tamamladim %100 oldukdan sonra bilgisayar kendini kapadi ve acti daha sonra iste tum aksilik burada basliyor. Ekrana hiçbir sekilde goruntu gelmedi. 20-25 dk bilgisayar acik bir sekilde bekledim ve daha sonra kapatma tusundan bilgisayari kapattim sizce neden boyle oldu? Anakartima uygun olan donanimi indirdim eminim. Diger gun bilgisayarı vatana goturdum orada ki teknik servis bana anakartin yanmis olabilir yeni anakart almak zorunda kalabilirsin dedi. BIOS guncellemesi ile anakart yanabilir mi? Ustelik urunlerimin hepsinin 2 yil garantisi var.
Anakart: MSI A320M Pro.
RAM: 8 GB DDR4-RAM 3000 MHz Crucial Ballistix Sport lt.
Ekran karti: ASUS GT1030-SL-2g-brk 2 GB 64 Bit GDDR5 ekran kartı.
İslemci: AMD Ryzen 3 2200G 3.5Hz socket AM4+65W işlemci.
Power: 350W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben açıkcası sistemin yancağını sanmıyorum ama sistem de en büyük hatayı 350w PSU alarak yapmışsın yanma ihtimali varsa ondan olabilir. Diğer meseleye gelirsek yani flashın içinde sadece bios doyası varsa sorun ondan olmayabilir ama windows dosyaları da varsa sorun çıkmış olabilir ama yoksa biostan sorun varsa diyelim yanlış dosya falan yüklendiyse o zaman büyük sorun oluyor garantiye gitmesi lazım bildiğim kadarı ile.

Hocam ben açıkcası sistemin yancağını sanmıyorum ama sistem de en büyük hatayı 350W PSU alarak yapmışsın yanma ihtimali varsa ondan olabilir. Diğer meseleye gelirsek yani flashın içinde sadece BIOS doyası varsa sorun ondan olmayabilir ama Windows dosyaları da varsa sorun çıkmış olabilir ama yoksa BIOS'tan sorun varsa diyelim yanlış dosya falan yüklendiyse o zaman büyük sorun oluyor garantiye gitmesi lazım bildiğim kadarı ile.

Hocam PSU'yu bilgisayarı toplayan oradaki eleman vasıtasıyla aldım yani sonuçta sistemden anlayan biri ki bana o PSU'yu aldırdı. Diğer konuya gelirsek hocam Windows 10'un 64 bitini ayri flasha BIOS'u ayri flasha attim ve iki flashi da bosaltim temizledim oyle attim dosyalari yanlış anakartin BIOS'unu indirmeme de imkan yok kac defa kutumla beraber kontrol ettim dediğim gibi yüklendi BIOS daha sonra bilgisayar kendini resetledi geri açtı ne goruntu calisiyor ne de baska bir şey sanirim mouse isigi yaniyordu ama klavye isigi yanmiyordu.

Hocam PSU'yu bilgisayarı toplayan oradaki eleman vasıtasıyla aldım yani sonuçta sistemden anlayan biri ki bana o PSU'yu aldırdı. Diğer konuya gelirsek hocam Windows 10'un 64 bitini ayri flasha BIOS'u ayri flasha attim ve iki flashi da bosaltim temizledim oyle attim dosyalari yanlış anakartin BIOS'unu indirmeme de imkan yok kac defa kutumla beraber kontrol ettim dediğim gibi yüklendi BIOS daha sonra bilgisayar kendini resetledi geri açtı ne goruntu calisiyor ne de baska bir şey sanirim mouse isigi yaniyordu ama klavye isigi yanmiyordu.
Hocam bios konusunda pek fikrim kalmadı ama bu sisteme 350w berbat seçim olmuş ucu ucuna dayanıyor denebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı