MSI A320M PRO-VH PLUS, Ryzen 2200G işlemciye uygun mu?

HHilmi

Hectopat
Önceki postum inanılmaz yazım hatalarıyla dolu bir posttu, kafam karıştığı için biraz tedirgin oldum. Kötü yazmama sebep oldu.

Hepsiburada.com'dan MSI A320M PRO-VH PLUS anakart ve Ryzen 3 2200G işlemci satın aldım.

Bazı anakartların Ryzen işlemciler için BIOS güncellemesi yapması gerektiğini öğrendim. (Bu anakartlara benimki de giriyor galiba)

Anakart ve işlemci uyumlu değil galiba, bu sebepten yapmam gereken şeyler neler acaba?

Anakartı kendim güncelleştirebilir miyim?

Ben güncelleştiremez isem MSI garantisinde gönderip güncelleştirmelerini mi isteyeyim?

Yardımcı olur musunuz? [emoji846]

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, R3 2200G'yi kullanabilmek için BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor. Bu APU işlemci Raven Ridge mimarisiyle üretildi, sizin anakartınız ise 7B07v36 versiyon kodlu BIOS güncellemesi ile Raven Ridge işlemcileri desteklemeye başlamış. Satın alacağınız yer böyle bir hizmet sunuyorsa güncelleme yapabilirsiniz.

Version 7B07v36
Description
- Improved memory compatibility.
- Improved PCIE device compatibility.
- Update AGESA Code 1.1.0.1 to support Raven Ridge CPU.

Evet, R3 2200G'yi kullanabilmek için BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor. Bu APU işlemci Raven Ridge mimarisiyle üretildi, sizin anakartınız ise 7B07v36 versiyon kodlu BIOS güncellemesi ile Raven Ridge işlemcileri desteklemeye başlamış. Satın alacağınız yer böyle bir hizmet sunuyorsa güncelleme yapabilirsiniz.

Mesaj attım , yapmıyoruz cevabı aldım. Garantiye göndersem yaparlar mı acaba ?

Mesaj attım, yapmıyoruz cevabı aldım. Garantiye göndersem yaparlar mı acaba?

Aşağıda bir Sosyal üyesi BIOS güncellemesi için anakartını göndermiş, gönderdiğine göre yapıyor olmalılar. Konuda biraz tartışma olmuş, o kısımları atlayabilirsiniz. Ücretsiz olarak güncelleme yapacaklardır.

MSI anakart BIOS güncellemesi için servise göndermek hata mıdır?

Not: ServisPoint resmi olarak MSI'ın Türkiye'de garanti işleriyle uğraşan servis markasıdır.

Aşağıda bir Sosyal üyesi BIOS güncellemesi için anakartını göndermiş, gönderdiğine göre yapıyor olmalılar. Konuda biraz tartışma olmuş, o kısımları atlayabilirsiniz. Ücretsiz olarak güncelleme yapacaklardır.

MSI anakart BIOS güncellemesi için servise göndermek hata mıdır?

Not: ServisPoint resmi olarak MSI'ın Türkiye'de garanti işleriyle uğraşan servis markasıdır.

Gönderebilmek için anakartımızı nerden aldığımız önemli değil değil mi ?

Hayır, aldığınız yer de anakartı ServisPoint'e gönderiyor zaten. :) Kendiniz de servise gidebilirsiniz.

Hayır, aldığınız yer de anakartı ServisPoint'e gönderiyor zaten. :) Kendiniz de servise gidebilirsiniz.

Çok teşekkürler , kusura bakmayın çok soru sordum. Bir sorum daha olacak [emoji16].

ServisPoint’in sitesinden şubelerinin olduğu yerlere baktım , Malatya’da 2 tane şubesi varmış . Bende malatya’da oturuyorum , burdan şubelerine götürsem sorun çözülür mü yoksa İstanbulda ki şubelerine mi yollamam gerek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı