MSI Aero ITX RTX 2060 vs MSI GTX 1660 TI GAMING X

YusufYavuz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu iki ekran kartından birini alıp sistem toplayacağım. Ryzen 5 2600 ile kullanacağım muhtemelen, hangisini tercih etmeliyim? Şu an ikisinin arasında 160₺ fark var.

Performans olarak RTX 2060 çok daha iyi bir tercih olacaktır. Ancak kasa içi hava akışınız iyi değilse soğutma konusunda problem yaşama ihtimaliniz var. Zira tek fanlı bir model alıyorsunuz.

Performans olarak RTX 2060 çok daha iyi bir tercih olacaktır. Ancak kasa içi hava akışınız iyi değilse soğutma konusunda problem yaşama ihtimaliniz var. Zira tek fanlı bir model alıyorsunuz.
Performans olarak RTX 2060 bariz önde zaten. Daha önce zayıf modellerin Aero ITX tasarımlarını kullandım onlarda ısınma sorunu olmuyordu ancak güçlü bir kartta ısınmaya bağlı performans düşüklüğü gibi sorunlar oluşur mu?

Performans olarak RTX 2060 bariz önde zaten. Daha önce zayıf modellerin Aero ITX tasarımlarını kullandım onlarda ısınma sorunu olmuyordu ancak güçlü bir kartta ısınmaya bağlı performans düşüklüğü gibi sorunlar oluşur mu?
Çok yüksek sıcaklıklara çıkarsa kart otomatik frekans düşürür. Bu da performans sorunu yaratır.
Tavsiyem bu modeli alacaksanız MSI Afterburner ile özel fan profili oluşturup oyunda 55-60 derece sıcaklıklarda %75-80 fan devri şeklinde ayarlamanız. Bu şekilde daha uzun süre serin kalacaktır.

Çok yüksek sıcaklıklara çıkarsa kart otomatik frekans düşürür. Bu da performans sorunu yaratır.
Tavsiyem bu modeli alacaksanız MSI Afterburner ile özel fan profili oluşturup oyunda 55-60 derece sıcaklıklarda %75-80 fan devri şeklinde ayarlamanız. Bu şekilde daha uzun süre serin kalacaktır.
Muhtemelen özel profil atarım, ben kart ile ilgili hiçbir sıcaklık testi videosu/yazısı bulamadım. Eğer sizin bulduğunuz herhangi bir kaynak varsa bana da ulaştırma şansınız var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı