MSI Afterburner Fan Ayarları

emreblt42

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fan ayarına bakmak için Afterburner'a girdim 0 yazıyor. Bu otomatik ayar mı, yoksa kenarındaki Auto'ya mı tıklamam gerekiyor? Yardımcı olur musunuz? Şu an 35 derece ekran kartı fan çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-03-23 212031.png
    Ek Açıklama 2019-03-23 212031.png
    164,1 KB · Görüntüleme: 3.395
Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni nesil ekran kartların bir çoğu 60 derecenin üstüne çıkmadan fanlarını çalıştırmıyor. Hem daha sessiz oluyor hem daha uzun ömürlü. Auto modda kalması en iyisidir.

Şu an otoda mı peki? nasıl anlayacağım
Yeni nesil ekran kartların bir çoğu 60 derecenin üstüne çıkmadan fanlarını çalıştırmıyor. Hem daha sessiz oluyor hem daha uzun ömürlü. Auto modda kalması en iyisidir.
Auto ayarlarda 0 olabilir. Ekran kartının kullanım durumuna göre kendisi yükselir. Şu an zaten sıcak olmadığı için fanlar durmuş.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-03-23 224235.png
    Ek Açıklama 2019-03-23 224235.png
    170,9 KB · Görüntüleme: 3.374
Auto ayarlarda 0 olabilir. Ekran kartının kullanım durumuna göre kendisi yükselir. Şu an zaten sıcak olmadığı için fanlar durmuş.
autoya tıkladım 25 oldu hangisi auto modda şimdi

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-03-23 224821.png
    Ek Açıklama 2019-03-23 224821.png
    264,4 KB · Görüntüleme: 3.007
@@emreblt42
Fan ayarı yapabiliyorsanız yani %25 yazan yeri yükseltebiliyorsanız auto modda değil demektir. Tekrar auto'ya tıklayın orası şeffaf olacak o zaman auto moda gelmiş demektir. Oyunlara girerek de test yapabilirsiniz.

@@Aghayev13
Alakası yok. Auto moddan çıkardığı için 25 de kalıyor. En düşük fan hızı 25 yapabiliyorsun demek yani. Tekrar auto'ya tıklayacak ve masaüstünde, oyunda otomatik fan ayarı yapılacak. 25'de kalırsa masaüstünde boşa gürültü, oyunlarda da yetersiz kalma sorunu yaşar.

Düzenleme: Üstte kaç derecede fanların devreye girdiğini yazmıştım.

Peki şu an cs oynuyorum sıcaklık 55 derece fan kapalı ne zaman açılır
@@Aghayev13
Alakası yok. Auto moddan çıkardığı için 25 de kalıyor. En düşük fan hızı 25 yapabiliyorsun demek yani. Tekrar auto'ya tıklayacak ve masaüstünde, oyunda otomatik fan ayarı yapılacak. 25'de kalırsa masaüstünde boşa gürültü, oyunlarda da yetersiz kalma sorunu yaşar.

Düzenleme: Üstte kaç derecede fanların devreye girdiğini yazmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı